Logo Miasta Elbląg

Wystawa poświęcona Helenie Pilejczyk już otwarta

mosir

1 kwietnia otworzono wystawę poświęconą Helenie Pilejczyk. Na ekspozycji, która znajduje się na elbląskim lodowisku prezentowane są pamiątki przekazane przez bliskich naszej wybitnej panczenistki, medalistki olimpijskiej, Honorowej Obywatelki Elbląga.

Choć Pani „Lusi” już nie ma z nami, to pamięć o niej pozostanie na długo, a jej dokonania inspirują i będą inspirować kolejnych elbląskich sportowców. A najlepszym tego przykładem są sukcesy naszych zawodniczek i zawodników. Dzisiaj prezydent Elbląga, Michał Missan pogratulował osobiście świetnych wyników uzyskanych przez Agnieszkę Strąk, zawodniczkę IKS Atak Elbląg, Emilię Zawiszę z Uczniowskiego Klubu Sportowego Viking Elbląg, Tymona Hryniewicza, zawodnika Klubu Sportowego Orzeł Elbląg.

Urodziła się 1 kwietnia 1931 r., zmarła 12 listopada 2023 r. w Elblągu w wieku 92 lat.

W tym roku mija 65 lat od zdobycia przez nią medalu na igrzyskach olimpijskich.

Od 2021 r. Helena Pilejczyk jest patronką lodowiska przy ul. Karowej.

Galeria zdjęć

Wystawa Pilejczyk 2025 19 Wystawa Pilejczyk 2025 18 Wystawa Pilejczyk 2025 17 Wystawa Pilejczyk 2025 16 Wystawa Pilejczyk 2025 15 Wystawa Pilejczyk 2025 14 Wystawa Pilejczyk 2025 13 Wystawa Pilejczyk 2025 12 Wystawa Pilejczyk 2025 11 Wystawa Pilejczyk 2025 10 Wystawa Pilejczyk 2025 9 Wystawa Pilejczyk 2025 8 Wystawa Pilejczyk 2025 7 Wystawa Pilejczyk 2025 6 Wystawa Pilejczyk 2025 5 Wystawa Pilejczyk 2025 4 Wystawa Pilejczyk 2025 3 Wystawa Pilejczyk 2025 2 Wystawa Pilejczyk 2025 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności