Logo Miasta Elbląg

WICEMISTRZ POLSKI MŁODZIKÓW W BOKSIE Z ELBLĄGA

IMG-20260426-WA0006 

W dniach 21-26.04.26 r. w Gostyniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w boksie olimpijskim. Okręg warmińsko -mazurski reprezentowało 21 zawodników ,w tym 5 dziewcząt z pięciu klubów bokserskich, zrzeszonych w W-M OZB .

W barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra Elbląg w kategorii wagowej do 60 kg walczył Hubert Banasik ( zawodnik EKK Kickboxing Elbląg) . W tej kategorii wagowej startowało 16 pięściarzy z całej Polski.

W drodze do finału zawodnik elbląskiej Kontry stoczył trzy zwycięskie pojedynki, z których jeden zakończył się przed czasem. W ostatnim decydującym starciu uległ bardziej doświadczonemu , utytułowanemu rywalowi z Radomia, który jest Mistrzem Polski Młodzików z ubiegłego roku w wadze do 54 kg.

Tym samym zawodnik z Elbląga został Wicemistrzem Polski Młodzików w boksie na 2026 rok.

Do finałowych zmagań w Gostyniu spośród 21 reprezentantów naszego województwa dotarło tylko dwóch pięściarzy,jeden z Kętrzyna, a drugim był zawodnik UKS Kontra Elbląg.

Jest to wielki sukces zawodnika oraz klubu.

 

Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności