Logo Miasta Elbląg

Nowy dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu

przekazanie dowództwa

Dziś nastąpiła zmiana w dowodzeniu Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, której sztab stacjonuje w Elblągu. Gen. dyw. Jarosława Górowskiego zastąpił gen. bryg. Rafał Kowalik.

Gen. Kowalik to doświadczony żołnierz i dowódca, który pracował m.in. jako zastępca dowódcy 1 Dywizji Kawalerii Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych w jej siedzibie w Fort Hood w Teksasie.

W uroczystości przekazania dowódca wziął udział m.in. gen. broni Dariusz Parylak, dowódca Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego, stacjonującego w Szczecinie. Prezydent Elbląga Michał Missan, po zakończeniu oficjalnych ceremonii podziękował 

Prezydent Elbląga Michał Missan po zakończeniu oficjalnych ceremonii podziękował dotychczasowemu dowódcy za odpowiedzialną i pełną zaangażowania służbę, a nowemu życzył powodzenia w realizacji tej wymagającej misji.

– Szczególnie chciałbym podziękować za tak fantastyczne słowa o naszym pięknym mieście. Tutaj zawsze możecie czuć się jak w domu – powiedział prezydent Elbląga, deklarując wszelką współpracę miasta z wojskiem.

Gen. Górowski obejmuje nowe obowiązki w Bydgoszczy, tworząc struktury nowego Dowództwa Transformacji i Szkolenia Sił Zbrojnych.

Galeria zdjęć

nato 2026 dowódca 5 nato 2026 dowódca 4 nato 2026 dowódca 3 nato 2026 dowódca 2 nato 2026 dowódca 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności