Logo Miasta Elbląg

24. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS już w ten weekend w Galerii EL!

PLAKAT_ELBLĄG_002 
Zapraszamy Was do Elbląga na niezwykłe filmowe emocje! Przed nami 24. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie! 

Czekają na Was poruszające dokumenty z całego świata, które otwierają oczy na ważne tematy i inspirują do dyskusji. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć kino zaangażowane społecznie, które zmienia perspektywę.

Festiwal WATCH DOCS jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, a jego elbląską edycję współtworzy z nami Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki.

 Kiedy? 12-14 czerwca 2026 (piątek-niedziela)
 Gdzie? Oczywiście w Centrum Sztuki Galeria EL!
 Wstęp? CAŁKOWICIE BEZPŁATNY na wszystkie projekcje!

Nie przegapcie tej filmowej uczty! Zabierzcie znajomych i bądźcie z nami! 

PROGRAM WYDARZENIA:

12.06.2026

18:00 - Spotkanie - Ekocyd jako zbrodnia milczeniaGość - dr Iwo Łoś.

18:30 - DIVIA - reż. Dmytro Hreshko
79’ 2025 / Polska, Ukraina, Holandia

19:55 - BLOODLINE - reż. Wojciech Węglarz
12’ 2024 / Polska

13.06.2026

18:30 - KUMOTRY- reż. Emilia Śniegoska
69’ 2025 / Polska, Niemcy

19:50 - KOBIETY NA PLAŻY - reż. Margaux Fournier
30’ 2025 / Francja)

14.06.2026

18:00 - Spotkanie - Bunt w imię godności
Gość - Kacper Szalecki

18:30 - W PIEKLE Z IVEM- reż. Kristina Nikolova
78’ 2025 / Bułgaria, USA

19:55 - POSTERUNEK MIŁOŚCI- reż. Shashwati Talukdar,
Cheryl Hess 80’ 2025 / Indie, USA

organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
współorganizator: Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Centrum Sztuki Galeria EL
współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Ambasada Królestwa Niderlandów, Open Society Foundations
partnerzy: ChaiTea
patroni medialni: OKO.press, ngo.pl, Nowa Polszcza

Nasi Goście i prowadzący spotkania:

Iwo Łoś – koordynator kampanii Greenpeace Polska Klimat i Energia, ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego. Członek General Assembly Greenpeace in Central and Eastern Europe oraz komitetu sterującego Koalicji Klimatycznej. Specjalizuje się w zakresie energetyki konwencjonalnej i bezpieczeństwa energetycznego. Prowadzi liczne kampanie i projekty na rzecz uwzględnienia głosów lokalnych społeczności i samorządów dotyczących inwestycji i polityki energetycznej. Współautor raportu „Węgiel zabija. Analiza kosztów zdrowotnych emisji zanieczyszczeń z polskiego sektora energetycznego” oraz innych analiz eksperckich. Współpracował z Greenpeace Nordic i Greenpeace International.

Kacper Szalecki (ur. 1996) – artysta wizualny, performer i pracownik kultury.
Od 2015 roku rozwija imaginarium Potopii – różowo-żółtego państwa, które stanowi klucz/motyw dla kolejnych projektów artystycznych. W latach 2017–2019, współtworzył łódzki kolektyw i artist run-space Dom Mody Limanka. Jego prace często wykorzystują cytaty, materiały znalezione i z drugiej ręki, tworzą wieloelementowe instalacje, kontekstualizujące muzealia i dzieła innych artystów. W ostatnich latach jego praktyka przekształca się pod wpływem zainteresowania eksperymentalną choreografią i tańcem.

Michał Kowalski - Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na katedrze kulturoznawstwa o specjalizacji filmoznawczej. Członek Stowarzyszenia Laboratorium Sztuki, zawodowo związany z Centrum Sztuki Galerią EL w Elblągu.

  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
wydarzenia