Dar serca dla elblążan

Dar serca dla elblążan

Dar serca dla elblążan - Dar serca dla elblążan

Szpital Miejski św. Jana Pawła II wzbogacił się o kolejną karetkę sanitarną. Samochód, który służyć będzie do transportu chorych przekazała firma Leier. To już trzecia karetka podarowana przez tę firmę elbląskiej placówce.

 

- Bardzo serdecznie dziękuję za ten dar. Już po raz trzeci firma Leier przekazuje nam karetkę, która służyć będzie naszym mieszkańcom. Wyposażenia w sprzęt w szpitalu nigdy dość i każda pomoc jest bardzo cenna  – mówił podczas przekazania karetki Prezydent Witold Wróblewski.

- Cieszymy się, że możemy wspomóc mieszkańców Elbląga. Niech jak najlepiej służy pacjentom elbląskiego szpitala" – podkreślał Wilhelm Hipsag, Prokurent firmy Leier.

- Firma Leier działa od 30 lat. W tym okresie przekazaliśmy już 15 karetek szpitalom z naszego regionu.  Jesteśmy usatysfakcjonowani, że możemy robić coś dobrego- zaznaczył Mirosław Rogaczewski, wiceprezes firmy Leier.      

Karetka jest w pełni sprawna, posiada wszystkie niezbędne przeglądy i już w najbliższych dniach zacznie wozić chorych. 

- Wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne zostały już opłacone przez firmę Leier. Karetka może więc  zacząć już przewozy.  Z pewnością  usprawni ona naszą pracę – podkreślał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Wartość darowizny to 60 tys. zł, rok produkcji 2011, pojemność silnika 2l, 103 kW mocy, marka samochodu VOLKSWAGEN TRANSPORTER.

Galeria zdjęć