„Alta Trinita” u Prezydenta

„Alta Trinita” u Prezydenta
Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielami elbląskiego chóru „Alta Trinita”. Spotkanie było okazją do podsumowania wyjazdu chóru do Tarnopola na Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Jestem tam, gdzie jest błogosławieństwo”.

W tegorocznej edycji tego muzycznego wydarzenia brało udział kilkadziesiąt zespołów ukraińskich, przede wszystkim z zachodnich jej regionów i z obwodu tarnopolskiego, a także z Mariupola. W tarnopolskim festiwalu uczestniczyły dwa zespoły polskie (z Elbląga i Chorzowa), a także z Gruzji, Mołdawii, Rumunii oraz chór złożony z przedstawicieli Zambii, Nigerii, Konga. W sumie w przesłuchaniach wzięło udział 11 chórów i 12 zespołów. Elblążanie zyskali uznanie jury zdobywając trzecie miejsce.

 - „Serdecznie gratuluję sukcesu. Bardzo cieszę się, że z powodzeniem promowaliście Elbląg w naszym zaprzyjaźnionym mieście. Dziękuję również, że wystąpili Państwo podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej dot. ustanowienia patrona. Myślę, że była to doskonała okazja do zaprezentowania się szerszej grupie mieszkańców Elbląga”  – mówił podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski

Chór „Alta Trinita” działa przy Parafii Trójcy Świętej w Elblągu. Dyrygentem jest Pani  Eliza Kaczmarczyk.

„Alta Trinita” u Prezydenta