Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody
Dziś w Elblągu na zaproszenie Prezydenta Witolda Wróblewskiego gościł Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki. Robocza wizyta była okazją do omówienia ważnych dla Elbląga spraw dotyczących między innymi odpraw fitosanitarnych, schetynówek, budowy nowej strażnicy, czy siedziby Straży Granicznej.

"Jest to robocza wizyta, podczas której chcemy omówić z Prezydentem najważniejsze sprawy, w których możemy jako służby państwowe współdziałać z lokalnym samorządem" – podkreślał podczas wizyty Wojewoda Artur Chojecki.

- "Serdecznie dziękuję Panu Wojewodzie za to, że odwiedził dziś nasze miasto. Dzięki temu możemy zaprezentować potencjał Elbląga i możliwości jego wykorzystania. Jednym z bardzo ważnych poruszanych dziś tematów jest kwestia uruchomienia odpraw fitosanitarnych w elbląskim porcie, o którą od dłuższego czasu zabiegamy. To sprawa bardzo ważna dla rozwoju portu. Dzięki odprawom poszerzony zostanie wachlarz towarów, które mogłyby wpływać do Elbląga. Mamy zainteresowanych inwestorów. Jedna z firm chciałaby importować zrębki. Mam więc nadzieję, że uda się ten temat doprowadzić jak najszybciej do szczęśliwego finału" – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.


W celu pokazania niezbędnej infrastruktury i omówienia stanu przygotowań do uruchomienia odpraw fitosanitarnych Pan Wojewoda odwiedził elbląski port – obejrzał zarówno terminal pasażerski i towarowy oraz siedzibę elbląskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która jest praktycznie gotowa do przeprowadzania odpraw.

- "Na dzień dzisiejszy wspólnie z Panem Prezydentem uważamy, że nie potrzeba w tym celu budować nowej infrastruktury. Ja jestem otwarty i przychylny tej inicjatywie. Na pewno będę w tej sprawie w kontakcie z Ministerstwem Rolnictwa, ponieważ jest jeszcze kwestia wpisania się w przepisy prawa. 7 czerwca umówiliśmy się Z Panem Prezydentem na spotkanie w Olsztynie z moimi służbami, aby jeszcze raz wnikliwie przeanalizować ten temat zarówno pod kątem finansów, jak i wyposażenia" – podsumował Wojewoda Artur Chojecki.


Podczas dzisiejszej wizyty Wojewoda odwiedził również placówkę Straży Granicznej, gdzie rozmawiał z Komendantem na temat budowy nowej siedziby, obejrzał działkę przeznaczoną na budowę  nowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej oraz Miejskie Centrum Monitoringu.

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody

Wizyta Wojewody