Nowe boiska przy elbląskich szkołach

będą nowe boiska przy elbląskich szkołach
Prezydent Witold Wróblewski złożył dziś do Ministerstwa Sportu i Turystyki kolejne dwa projekty. Tym razem dotyczą one przebudowy boisk przy dwóch elbląskich szkołach.

 

Pierwszy projekt "Jar w formie" zakłada realizację „Orlika” lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. J. Korczaka w Elblągu.  
Zakres inwestycji przewiduje budowę:
- bieżni okrężnej, min. 4-torowej, o długości 200 m,
- bieżni prostej - jako przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej, o długości 80 m (60m plus wybiegi)
- rzutni do pchnięcia kulą,
- skoczni do skoku w dal

Wewnątrz bieżni wykonane zostanie nowe boisko trawiaste pokryte trawą z rolki, wyposażone w dwie bramki do gry w piłkę nożną. W obu zakolach bieżni wykonana zostanie nawierzchnia poliuretanowa, a w jednym z zakoli znajdować się będzie koło do pchnięcia kulą. Boisko trawiaste będzie ogrodzone dwoma piłkochwytami w kształcie litery C. W jednym z piłkochwytów zamontowana zostanie brama umożliwiająca rzut kulą. Cały teren zostanie oświetlony, a na budynku hali sportowej zamontowane zostaną 2 kamery monitoringu.
Przewidywane koszty realizacji projektu wynoszą 758 729,00 zł, z czego planowane dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej to 379 364,00 zł.


Drugi złożony wniosek pn. „Więcej ruchu dla maluchów" dotyczy przebudowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu.

W wyniku realizacji tej inwestycji, na terenie SP 19 powstanie nowoczesny i bezpieczny kompleks rekreacyjno-sportowy, zaprojektowany na planie koła, z urządzeniami sportowo-sprawnościowymi typu fitness, stołami do gier, trampoliną i elementami małej architektury. Zaprojektowano łącznie 8 podwójnych zestawów urządzeń sprawnościowych, rozstawionych po okręgu, w trzech grupach, umożliwiając tym samym wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń przez grupę liczącą 16 osób. Urządzenia zostały dobrane tak, aby mogły z nich korzystać nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wewnątrz kompleksu (pod urządzeniami ruchowymi) wykonane zostaną kolorowe, miękkie place poliuretanowe.
Istniejące boisko asfaltowe natomiast zyska nową, syntetyczną, miękką nawierzchnię, a zakupione wyposażenie sportowe umożliwi dzieciom grę w mini piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenisa ziemnego czy badmintona. Nowym elementem szkolnej infrastruktury sportowej będzie skocznia do skoku w dal. 40-metrowy rozbieg o nawierzchni poliuretanowej zakończony będzie specjalną, systemową zeskocznią („piaskownicą”), z łapaczami piasku.
Przewidywane koszty realizacji wynoszą 299 665,00 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej: 98 889,00 zł.


Realizacja powyższych projektów jest wynikiem zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Oba zadania  wygrały konkurs w swoich okręgach i zostały wpisane do budżetu miasta na rok 2016. W związku z możliwością uzyskania dofinansowania  ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, po konsultacjach z dyrekcjami szkół, zwiększono zakres rzeczowy.