Spotkanie z elbląskimi przedsiębiorcami

theConstruct
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski spotkał się dziś z przedstawicielami elbląskiej firmy theConstruct, która jest autorem mobilnej aplikacji theMuseum.

Firma theConstruct działa w Elbląskim Parku Technologicznym. Zajmuje się między innymi rozwojem wirtualnej rzeczywistości. Firma choć młoda już ma na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednym z nich jest zakwalifikowania się do ścisłej czołówki amsterdamskiej edycji "Startupbootcamp", akcji będącej jedną z największych na świecie form wsparcia młodych przedsiębiorców. Dzisiejsze spotkanie u Prezydenta było okazją do pogratulowania tego sukcesu.

 - „To pierwszy jak dotąd tak ogromny sukces firmy z Polski, która swoją działalność rozwija z pomocą Elbląskiego Parku Technologicznego. Jestem dumny, że tak prestiżowe wyróżnienie trafia do elbląskiej firmy tworzącej oprogramowanie dla świata wirtualnej rzeczywistości.  Mam nadzieję, że wyróżnienie wiążące się z wymiernymi korzyściami, pozwoli jeszcze lepiej rozwinąć skrzydła w tej wymagającej branży z ogromnymi perspektywami. Życzę pomyślności w dalszej działalności i deklaruję wsparcie elbląskiego samorządu” – podkreślał Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.


Podczas spotkania przedstawiciele firmy zaprezentowali Prezydentowi swój najnowszy produkt – aplikację mobilną theMuseum, dzięki której można przenieść się w czasie i odbyć wirtualny spacer po ulicach elbląskiej starówki z lat 30. ubiegłego wieku! Dzięki aplikacji można zapoznać się z klimatem jaki panował na ulicach, obejrzeć kamienice, które obecnie nie istnieją, a także zapoznać się z modelem samochodu, który przed II wojną światową produkowany był w Elblągu. Premiera aplikacji będzie miała miejsce w najbliższy weekend w Centrum Handlowym Ogrody. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

theConstruct

theConstruct

theConstruct

theConstruct

theConstruct - theConstruct