Podziękowanie dla elblążan

Podziękowanie dla elblążan

Podziękowanie dla elblążan - Podziękowanie dla elblążan

Na ręce Prezydenta Witolda Wróblewskiego wpłynęły podziękowania dla elblążan od Ks. Kardynała Kazimierza  Nycza Przewodniczącego Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Ks. Prał. Jana Droba Przewodniczącego Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” za zaangażowanie w przygotowaniu XV Dnia Papieskiego.
- „Chcielibyśmy wyrazić serdeczną wdzięczność zarówno dla Waszej lokalnej społeczności, jak i za Państwa osobiste zaangażowanie i wkład włożony w promowanie tego wielkiego wydarzenia, jakim był XV Dzień Papieski, który przypadł w 10 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Dzięki zaangażowaniu miejscowych władz i mieszkańców Dzień Papieski był przeżywany przez tak szerokie grono odbiorców w kościołach, szkołach, różnych organizacjach. Wyrażamy nadzieję, że nasza owocna współpraca będzie trwała w przyszłych latach” – czytamy w przesłanym liście.

Hasłem tegorocznego  Dnia Papieskiego, organizowanego przez  Fundację  „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, były słowa  „Jan Paweł II – patron rodziny”.  Nieodłącznym elementem Dnia Papieskiego była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niewielkich miejscowości.

W Elblągu tradycyjnie już kulminacyjnym punktem obchodów Dni Papieskich była uroczysta Gala w hali Centrum Sportowo – Biznesowego, podczas której po raz dziewiąty wręczona została nagroda biskupa elbląskiego "TUUS" oraz koncert Mieczysława Szcześniaka.