Podziękowanie za obywatelską postawę

Podziękowanie za obywatelską postawę

Podziękowanie za obywatelską postawę - Podziękowanie za obywatelską postawę

Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z ppłk Robertem Witkowskim – Dyrektorem Aresztu Śledczego w Elblągu. Spotkanie było okazją do podziękowania za obywatelską postawę Pana Dyrektora, dzięki której doszło do zatrzymania sprawcy kradzieży roweru.

Sytuacja miała miejsce w Gdańsku. Będąc poza godzinami służby ppłk. Robert  Witkowski jadąc na rowerze zauważył kradzież stojącego jednośladu. Nie był obojętny. Pojechał za złodziejem, powiadamiając jednocześnie policję o przestępstwie. Dzięki temu funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a sprawca usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

-  Gratuluję obywatelskiej postawy. Mam nadzieję, że będzie ona wzorem dla innych. Niestety takie zachowania są rzadkością, dlatego trzeba je doceniać i pokazywać te dobre przykłady – zaznaczył podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.

Dyrektor Aresztu całą sytuację komentuje bardzo krótko i skromnie
- Dla mnie to powinno być normalne zachowanie. Niestety ludzie są znieczuleni, nie chcą się angażować. Koło tego miejsca przejeżdżało wielu rowerzystów i kierowców. Niestety nikt nie zareagował. Mam nadzieję, że dałem dobry przykład nie tylko innym obywatelom, ale przede wszystkim moim funkcjonariuszom, od których wymagam takich postaw. Skoro ich szef potrafi, to każdy z nich też potrafi – podkreśla ppłk Robert Witkowski.

Podziękowanie za obywatelską postawę

Podziękowanie za obywatelską postawę - Podziękowanie za obywatelską postawę