Zielony tramwaj

Zielony tramwaj

Zielony tramwaj - Zielony tramwaj

W niecodzienny sposób mieszkańcy naszego miasta mogli świętować obchodzony 5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska.  Z tej okazji na ulice Elbląga wyjechał „Zielony Tramwaj” wypełniony roślinami.

 

Przy dźwiękach śpiewających ptaków można się w nim było poczuć jak w dżungli. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na przejazd bezpłatnym tramwajem nie kryli zaskoczenia i zachwytu. Każdy podróżny otrzymał okolicznościowy bilet. Były też niespodzianki w postaci sadzonek kwiatów, ziół, drzewek oraz gadżetów ekologicznych.

- Nasze miasto podejmuje wiele działań na rzecz ochrony środowiska. Są to zarówno przedsięwzięcia inwestycyjne, jak i inicjatywy edukacyjne. W ubiegłym roku uczniowie elbląskich szkół pobiliśmy rekord Polski na najdłuższy łańcuch  z plastikowych nakrętek. W tym roku postanowiliśmy z okazji Światowego  Dnia Ochrony Środowiska wyjść do mieszkańców. Bardzo dziękuję pomysłodawczyni Zielonego tramwaju – Pani Darii Bieńkuńskiej – dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska wraz z pracownikami. Wielkie podziękowania  również  dla Pani Anetty Lewczuk z Kwiaciarni Zakątek, która podjęła się dekoracji tramwaju, a także dla Tramwajów Elbląskich i Nadleśnictwa Elbląg – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zanim Zielony tramwaj wyruszył w miasto Prezydent nagrodził młodych elblążan, którzy w sposób szczególny angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska. Dyplomy i nagrody  otrzymało 35 uczniów elbląskich szkół, którzy swoją działalnością promują ekologię i dbają o przyrodę.

Galeria zdjęć