Elbląg zabezpieczony przed powodzią

Elbląg zabezpieczony przed powodzią

Elbląg zabezpieczony przed powodzią - Elbląg zabezpieczony przed powodzią

W Elblągu nadal obowiązuje stan pogotowia przeciwpowodziowego. O sytuacji w mieście oraz podjętych działaniach zabezpieczających mieszkańców przed powodzią informował Prezydent Witold Wróblewski oraz Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Tomasz Świniarski, podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- „Od wczoraj, kiedy otrzymaliśmy informacje o zagrożeniu cofką podjęliśmy działania zabezpieczające mieszkańców naszego miasta. Kiedy tendencja  wody była wzrostowa podjęliśmy decyzje o rozłożeniu czterech rękawów przeciwpowodziowych, zabezpieczając ul. Panieńską. Z uwagi na wzrost poziomu wody dziś rano - o 6.30 ogłosiliśmy w mieście stan pogotowia przeciwpowodziowego. Uruchomiliśmy również kolejne rękawy przeciwpowodziowe – jest ich łącznie jedenaście. Tam, gdzie była potrzeba zabezpieczyliśmy worki z piaskiem – chodzi głownie o mieszkańców ul. Warszawskiej i radomskiej. Na dzisiaj miasto jest zabezpieczone przed powodzią. Cały czas obowiązuje stan pogotowia, ale mam nadzieję, że sytuacja będzie się stabilizowała i zgodnie z prognozami wiatr będzie słabnąć -  podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

- „Jak tylko otrzymaliśmy niekorzystne prognozy wszystkie służby i szefowie formacji obrony cywilnej postawieni zostali w stan gotowości. Cały czas sytuacja była i jest monitorowana. Po drugie w ubiegłym tygodniu odbyły się ćwiczenia, podczas których przygotowaliśmy piasek i napełniliśmy worki. Dzięki temu można było bardzo szybko podjąć działania. Dziś podnieśliśmy jeszcze kilka punktów, aby było bezpieczniej” - zaznaczył Tomasz Świniarski Kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Prezydent podziękował także wszystkim służbom, które biorą udział w zabezpieczaniu miasta. Na godz. 17.00 stan rzeki Elbląg wynosił 628 cm.

Zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej