Święto, że palce lizać

Święto, że palce lizać

Święto, że palce lizać - Święto, że palce lizać

Jarmark produktów regionalnych, I Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski „METR”, Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich Elbląga o Łopatę Piekarczyka, koncerty, występy artystyczne i wspólne biesiadowanie przy wielkiej patelni. Zapraszamy od piątku na elbląską starówkę. Przed nami trzy dni pysznej zabawy.

Elbląskie Święto Chleba to wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę osób. W tym roku na Starym Mieście stanie blisko 300 straganów, na których znajdziemy regionalne wypieki, produkty żywnościowe i rękodzieło z różnych zakątków kraju oraz z zagranicy. Święto Chleba to także szereg imprez towarzyszących. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Międzynarodowy Turniej Rycerski „Metr”. Rycerze będą ścierali się na Wyspie Spichrzów. Na Bulwarze Zygmunta Augusta stanie z kolei wioska rycerska, w której będzie można zobaczyć, jak dawni wojowie spędzali czas w przerwie między bitwami.
Smakowitą atrakcją, na którą nie trzeba specjalnie zapraszać, jest wspólne biesiadowanie przy wielkiej patelni, wraz z dr. Józefem Sadkiewiczem i dr. Grzegorzem Russakiem. Cóż takiego upichcą nam mistrzowie kuchni w najbliższą sobotę i w niedzielę? Na razie to tajemnica.

W tym roku będziemy gościli silną reprezentację kilku miast partnerskich Elbląga. Specjalnie dla nich w niedzielę odbędzie się turniej o Łopatę Piekarczyka. Turniej będzie połączony z prezentacją bogatej historii Elbląga, które w tym roku świętuje swoje 780-lecie.
Tradycyjnie już dużo będzie się działo na scenie przed katedrą. Występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, prezentacje artystyczne miast partnerskich, nie zabraknie dobrej muzyki. Przed elbląską publicznością zaprezentują się m.in. Zespół MEGITZA, Tuhaj – Bej, Bartosz Krzywda oraz Szalone i Szalone Małolaty.

Patron honorowy: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Organizator: Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga      
Współorganizatorzy: Elbląska Orkiestra Kameralna, Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Sztuki Galeria EL, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Elbląska Szkoła Fechtunku Fortis, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka
Sponsor Strategiczny: GE Power Sp. z o.o.
Sponsor Główny: Właściciel Marki TYSKIE
Sponsor: Spółka Meblowa KAM sp. j.

Szczegółowy program