O rozwoju piłki ręcznej w mieście

O rozwoju piłki ręcznej w mieście

O rozwoju piłki ręcznej w mieście - O rozwoju piłki ręcznej w mieście
Prezydent Witold Wróblewski spotkał się z przedstawicielami Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Spotkanie było okazją do rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście, szczególnie w kontekście Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, a także organizacji imprez na szczeblu krajowym i zagranicznym.

- „Z mojej strony jest pełna otwartość na współpracę. Piłka ręczna w Elblągu to jedna z wiodących dyscyplin, o bardzo dużych tradycjach, dlatego robimy wszystko, aby  wspierać jej rozwój” – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski.

Jedną z form wsparci tego sportu jest współpraca, którą Prezydent nawiązał w ubiegłym roku ze Związkiem w ramach programu rozwoju piłki ręcznej. Dzięki temu w Elblągu od września 2016 roku funkcjonują Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej – zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn. W tym roku szkolnym projekt realizowany jest w IV Liceum Ogólnokształcącym, Gimnazjum nr 1 oraz Szkole Podstawowej nr 9. Od września kontynuowany będzie w IV Liceum Ogólnokształcącym i Szkole Podstawowej nr 9.

- „Cieszymy się, że Elbląg jest w tym projekcie. W mieście jest bardzo dużo osób związanych z piłką ręczną. Aktualnie zmieniamy struktury i dostosowujemy nasz program do nowego systemu oświaty. Naszym celem jest stworzenie piramidy szkolenia dzieci i młodzieży. Najlepsi zawodnicy staną się naturalnym zapleczem kadrowym dla superligi” – zaznaczył Henryk Szczepański I Wiceprezes Zarządu ds. finansowych i organizacyjnych, Dyrektor Biura ZPRP.

Podczas spotkania zaprezentowano między innymi działalność ośrodków w innych miastach, rozmawiano także o zapewnieniu miejsc w internatach dla młodzieży spoza Elbląga, która chciałaby kontynuować naukę w klasach piłki ręcznej w IV LO. Jest ono bowiem jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie warmińsko – mazurskim, w której funkcjonuje Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

O rozwoju piłki ręcznej w mieście

O rozwoju piłki ręcznej w mieście - O rozwoju piłki ręcznej w mieście