Brydżyści z miast partnerskich rozpoczęli rywalizację

Brydżyści z miast partnerskich rozpoczęli rywalizację

Brydżyści z miast partnerskich rozpoczęli rywalizację - Brydżyści z miast partnerskich rozpoczęli rywalizację
Wczoraj w Ratuszu Staromiejskim zainaugurowany został I Drużynowy Turniej Miast Partnerskich w brydżu sportowym o Puchar Przechodni Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

 

W turnieju bierze udział  6 teamów – z Ronneby ze Szwecji,  Tarnopola na Ukrainie,  niemieckiego Leer, litewskiego Wilna oraz 2 drużyny gospodarzy.

- "Cieszę się bardzo, że możemy gościć przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych. Jest to kolejna okazja do tego, abyśmy mogli spotkać się i porozmawiać z naszymi partnerami. Co ważne te spotkania nie będą odbywały się tylko na szczeblu administracji, ale także wśród zwykłych mieszkańców miast. Do kontaktów powinno dochodzić między dziećmi, młodzieżą, zespołami kulturalnymi i sportowymi, czy tak jak dzisiaj na turnieju brydża" – podkreślał podczas otwarcia turnieju Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.


- "Dostaliśmy zaproszenie od prezydenta Elbląga i jesteśmy. Przyjechaliśmy tu po to, żeby wygrać. Po to siada się do stolika" – mówił  Nils Ingmar Thorell – reprezentant szwedzkiego Ronneby.


Drużynowy Turniej Miast Partnerskich poprzedza  XX Żuławski Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka, który rozegrany zostanie 3-5 marca 2017. W Kongresie weźmie udział około 400 brydżystów z Polski i Europy. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Witold Wróblewski.

Galeria zdjęć