Bażantarnia zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy - Bażantarni zauroczyła biegaczy

Po raz drugi w obecnym sezonie miłośnicy biegów na orientację spotkali się w Bażantarni. Tym razem w zawodach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf przy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, wystartowało pięćdziesięciu zawodników.

Jak piękna może być Bażantarnia o tej porze roku mogli w sobotę przekonać się biegacze na orientację. Drugie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację ponownie zagościły na ścieżkach Bażantarni. Mnóstwo kolorów, piękno przyrody, wspaniała atmosfera i zapach lasu - to wszystko czekało na miłośników biegania. Tym razem do rywalizacji stanęło pięćdziesięciu biegaczy z mapą w ręku, którzy walczyli o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej grand prix.

Centrum zawodów tym razem znajdowało się na głównej polanie przy wiacie „Irenka”. Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Kamionka Wielkiego pod opieką Mateusza Gagjewa, także biegacza, oraz tradycyjnie uczniowie z Gimnazjum nr 3, 7 i 8 oraz uczniowie z innych elbląskich szkół. Mimo, że poprzedniego dnia padał deszcz, to zawody rozegrane zostały przy pięknej późnojesiennej pogodzie, która nie odstraszyła miłośników biegania.

- Był to klasyczny bieg na orientację, a każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania, a w zależności od wieku, ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane - informuje Bolesław Czechowski z EKO Gryf Elbląg. - Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej, natomiast limit czasu wynosił 90 minut. Z uwagi na skalę mapy oraz doskonałą widoczność (brak ulistnienia na drzewach) zawodnicy nie mieli żadnych problemów z odnajdywaniem punktów kontrolnych.
 
Najwięcej uczestników zgromadziła kategoria Open mężczyzn, gdzie na starcie pojawiło się aż dwunastu biegaczy. Po zaciętej i emocjonującej walce najlepszy okazał się Andrzej Patrejko, reprezentujący JW 4260, który na macie wyprzedził Przemysława Prokopiuka z Ostródy. Piotr Światkowski, zwycięzca z poprzedniego miesiąca, tym razem znalazł się na najniższym stopniu podium. Dzięki wygranej, Andrzej Patrejko awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i o dwa punkty wyprzedza Piotra Światkowskiego. Na trzecim miejscu z dorobkiem 87 pkt znajduje się Mateusz Gagjew.

Do małej niespodzianki doszło w rywalizacji kobiet w kategorii Open, gdzie z przewagą jednej minuty zwyciężyła Olga Stolarska. Drugie miejsce zajęła Magdalena Orzechowska, a trzecia lokata przypadła Janinie Banach (wszystkie Elbląg). Natomiast w kategorii rodzinnej triumfowali tegoroczni debiutanci. Rodzina Różalskich po raz pierwszy w obecnym sezonie pojawiła się na zawodach grand prix i od razu zakończyła je zwycięstwem. Drugie miejsce zajęła rodzina Wąsickich, a na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Wawrzusiaków. W klasyfikacji generalnej prowadzi rodzina Wąsickich, która po dwóch biegach zgromadziła 94 pkt. O jeden punkt mniej ma druga w klasyfikacji rodzina Orzechowskich, a trzecie miejsce zajmują rodziny Oziemkiewiczów i Różalskich (po 50 pkt.).

- Po zakończeniu rywalizacji sportowej, trzech pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej otrzymało pamiątkowe dyplomy - informuje Bolesław Czechowski. - Dodatkowo, do najlepszych uczestników trafiły vouchery o wartości 15 złotych do wykorzystania w restauracji SUBWAY mieszczącej się w CH Ogrody, a ufundowane przez MOSiR. Wylosowano także upominki rzeczowe ufundowane przez panią Janinę Banach, chyba już etatową sponsorkę naszych zawodów. Przy ognisku pieczono kiełbaski, które popijano gorącą herbatką, przygotowaną przez państwo Typańskich. Za wszelką okazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się także budowniczym trasy Kazimierzowi Szulżyckiemu i Krzysztofowi Banachowi za przygotowanie oraz organizacje zawodów.

Kolejne zawody III rundy VIII edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrane zostaną w sobotę, 10 grudnia w Parku Kajki. Przyjmowanie zgłoszeń odbywać się będzie drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00. Więcej informacji o zawodach, wyniki, terminarze, punktacje generalną oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.

Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy - Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy - Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy

Bażantarni zauroczyła biegaczy - Bażantarni zauroczyła biegaczy

Tekst i fot. MOSiR