Dziewczęta SP 14 w finale wojewódzkim

drużyna

drużyna - drużyna


Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu, a dokładniej dziewczęta w barwach tej szkoły w kategorii U-12 zwyciężyły w finale miejskim i w przyszłym roku (prawdopodobnie w marcu) będą reprezentować Elbląg w finale wojewódzkim w ramach XVII edycji turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Na etapie miejskim dziewczyny z „czternastki” okazały się lepsze w wielkim finale od koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr 19 (5:2). – Dziewczyny zagrały z dużym zaangażowaniem i wolą walki, prowadziły od początku do końca meczu. Jest to dla nich wielka nagroda i wyróżnienie, móc reprezentować Elbląg na etapie wojewódzkim, jednak zapracowały na to fajną postawą i dużym poświęceniem na lekcjach wychowania fizycznego, bo w zasadzie wszystkie z nich tylko tam mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności piłkarskie – przyznaje opiekun drużyny i zarazem ich nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Grynis. – Do finału wojewódzkiego jeszcze mnóstwo czasu, który będzie można wykorzystać na szlifowanie podstawowych elementów techniki gry. Dziewczyny są mocno zaangażowane, wręcz palą się do gry, dawno takiej grupy nie miałem. Myślę, że przy odrobinie szczęścia są w stanie pokusić się o niejedną niespodziankę – dodaje Grynis. Przypomnimy, iż zwycięzca finału wojewódzkiego zagra w maju w finale ogólnopolskim na Stadionie Narodowym w Warszawie.

SP 14 Elbląg (U-12) Dziewczęta: Oliwia Dębczyńska, Magdalena Kuś, Wiktoria Szatkowska, Wiktoria Woźniak, Marta Wróblewska, Aleksandra Chylińska, Sandra Szewczuk, Oliwia Brzozowska, Julia Gburzyńska, Nikola Rostankowska.

Serdecznie gratulujemy młodym elblążankom. Życzymy sukcesów sportowych i dobrej zabawy w trakcie wiosennego finału wojewódzkiego.

Paweł Grynis, trener drużyny