PELA na jesiennym finiszu

pela

pela - pela


Już tylko trzy kolejki pozostały do zakończenia rundy jesiennej w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. O tytuł mistrza jesieni walczą już tylko dwie drużyny AGD JAREX Legioniści oraz Metrotest.

Runda jesienna Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD powoli dobiega końca. Zespoły mają już za sobą czternastą kolejkę, a to oznacza, że zaledwie dni dzielą nas od zimowej przerwy. W walce o miano mistrza jesieni pozostały tylko dwie drużyny. Prowadzący w tabeli AGD JAREX Legioniści oraz obrońca tytułu, piłkarze Metrotestu. Na chwilę obecną niewielką przewagę posiadają Legioniści, którzy w tabeli mają punkt przewagi nad swoimi najgroźniejszymi rywalami. Tyle, że Metrotest ma jeden mecz mniej rozegrany, a to oznacza, że po ostatniej kolejce rundy jesiennej, sytuacja w górze tabeli może się jeszcze zmienić.

W najciekawszym spotkaniu 14. kolejki wicelider Metrotest zmierzył się z trzecią w tabeli ekipą AS-TRANS. Jak na zespoły z czołówki ligi przystało, mecz był wyrównany, a jego losy ważyły się do ostatniego gwizdka arbitra. Początek pojedynku nie zapowiadał jednak aż tylu emocji. Po kwadransie gry Metrotest prowadził 4:1 i wydawało się, że jest na najlepszej drodze do pewnej i wysokiej wygranej. Jednak w drugiej odsłonie meczu AS-TRANS przeszedł prawdziwą metamorfozę. Dwa trafienia Patryka Nowickiego oraz gol Romana Olszewskiego sprawiły, że w końcówce meczu AS-TRANS doprowadził do stanu 4:4. I kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, jedna z ostatnich akcji dała Metrotestowi zwycięstwo 5:4.

Łatwego zadania nie miał w tej kolejce także lider tabeli AGD JAREX Legioniści, któremu przyszło walczyć o punkty z zespołem PBG Jankowiak. Przez długi czas mecz był bardzo wyrównany, a jedynego gola w pierwszej połowie kibice oglądali po tym jak bramkarza rywali pokonał zawodnik Legionistów Krzysztof Sztybor. Równie ciekawa była druga część meczu. Ambitnie grający PBG Jankowiak zdołał wprawdzie zdobyć bramkę, po trafieniu Damiana Webera, ale nie ustrzegł się także błędu, po którym wynik meczu na 2:1 dla AGD JAREX ustalił Zbigniew Ciężkowski. Po chwili kryzysu, w ostatnich kolejkach coraz lepiej radzą sobie piłkarze ekipy PUB Sąsiedzi, którzy zanotowali trzecią z rzędu wygraną. To sprawiło, że w tabeli szybko przesunęli się na piątą pozycję, tracąc do trzeciego miejsca zaledwie jeden punkt. W ostatnim meczu PUB Sąsiedzi nie dał szans JZK Wiarus zwyciężając aż 7:0. Po dwa trafienia zaliczyli Grzegorz Peret oraz Mateusz Tymiński, a po jednym golu: Sebastian Pawłowski, Kamil Heidner, a także Wojciech Figurski.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się Tomasz Nowicki z zespołu AS-TRANS, który w 14 kolejkach zdobył 27 bramek. Drugiego w tej klasyfikacji Radosława Prusaka z Metrotestu wyprzedza o zaledwie jednego gola. Na trzecim miejscu w klasyfikacji Piotr Piotrowicz z Białych Orłów, który do tej pory 19 razy pokonał bramkarzy rywali.

Wyniki 14. kolejki:

U-99 - Kamel Team 3:3 (2:2)
U-99: Tomasz Bandurski 2 bramki, Sebastian Derewek 1.
Kamel Team: Mirosław Janta-Lipiński 1, Maciej Sobierajski 1, Damian Tomaszewski 1.

JZK Wiarus - PUB Sąsiedzi 0:7 (0:4)
PUB Sąsiedzi: Grzegorz Peret 2, Mateusz Tymiński 2, Sebastian Pawłowski 1, Kamil Heidner 1, Wojciech Figurski 1.

KAM Kuchnie - EL Skład 4:2 (2:1)
KAM Kuchnie: Dawid Jusiński 2, Piotr Minda 1, Damian Kachel 1.
EL Skład: Przemysław Matczuk 2.

NieDzielni Gracze - FC Zajazd 2:3 (2:2)
NieDzielni Gracze: Piotr Wilk 1, Przemysław Mazanek 1.
FC Zajazd: Damian Wendland 1, Mateusz Całka 1, Dawid Mańkowski 1.

Metrotest - AS-TRANS 5:4 (4:1)
Metrotest: Radosław Prusak 1, Mateusz Jachimowicz 1, Wojciech Boniecki 1, Tomasz Jodziałło 1, Cezary Boros 1.
AS-TRANS: Patryk Nowicki 2, Adam Siemaszko 1, Roman Olszewski 1.

PBG Jankowiak - AGD JAREX Legioniści 1:2 (0:1)
PBG Jankowiak: Damian Weber 1.
Legioniści: Krzysztof Sztybor 1, Zbigniew Ciężkowski 1.

Blues ENERGO ZET - AKS Stokrotki 0:10 (0:3)
AKS Stokrotki: Piotr Kołecki 5, Jakub Haryński 2, Piotr Bałdyga 2, Michał Rakoczy 1.

AFK - ECM EL-Hurt 1:3 (0:0)
AFK: Michał Bocoń 1.
ECM EL-Hurt: Daniel Paradowski 1, Sławomir Więcławski 1, Arkadiusz Klemens 1.

Mecze Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud rozgrywane są w poniedziałki i środy na Orliku SP 6 przy al. Piłsudskiego oraz we wtorki i piątki na Orliku SP 4 przy ul. Mickiewicza. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.

Tekst i fot. MOSiR