600 osób w Biegu Niepodległości! Lista już zamknięta

medal

medal - medal


Zainteresowanie Biegiem Niepodległości było tak duże, że na tydzień przed zawodami nie ma już wolnych miejsc. Organizatorzy zakończyli już zapisy, na liście startowej jest 600 osób!

- Zapisy na Bieg Niepodległości w Elblągu zostały zakończone. Już około 20 października został osiągnięty cel 500 osób. W związku z tym postanowiliśmy zwiększyć limit o kolejne 100 osób (łącznie 600), co wystarczyło tylko na kilka dni. W tej chwili nie ma możliwości zapisania się już na bieg – informuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, jeden z organizatorów Biegu Niepodległości. - Prosimy nie kierować do nas próśb o dopisanie do listy startowej. Przykro nam, ale nie ma już takiej możliwości. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zapisali i opłacili start w naszym biegu. Cieszy nas rekordowa frekwencja tym bardziej, iż dwie trzecie zapisanych osób to elblążanie. Brawo!

Przypomnijmy, że 11 listopada w ramach Biegu Niepodległości odbędzie się kilka konkurencji. Najpierw w Małym Biegu Niepodległości na dystansach od 50 do 300 metrów będą rywalizowały dzieci do 11. roku życia (start o godz. 10.30, zapisało się 120 osób!), następnie na trasę wyjdą starsi biegacze. O godz. 13 odbędzie się start Biegu Głównego (10 km), sztafet (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącego (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralna, Robotnicza, Pocztowa, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, Armii Krajowej, 12 lutego i ponownie Teatralną. Biegacze startujący na 10 km oraz sztafety pokonają tę trasę trzykrotnie. Każdy uczestnik otrzyma przed biegiem pakiet startowy, a na mecie – medal, będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody finansowe.

- W związku z dużą liczbą biegaczy pakiety startowe będzie można odbierać już dzień przed biegiem, czyli w czwartek 10 listopada. Biuro będzie czynne w siedzibie MOSiR przy ul. Karowej w godzinach 15-18. Zachęcamy mieszkańców Elbląga do wcześniejszego odbioru pakietów, by uniknąć kolejek przed startem – informuje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia EL Aktywni. 11 listopada, na czas imprezy, zawodnicy będą mogli skorzystać z szatni, które będą się również mieścić w siedzibie MOSiR.

Przypominamy również, że podczas Biegu Niepodległości odbędzie się kwesta na rzecz 13-letniej Patrycji Paź, chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Osoby z Centrum Wolontariatu w Elblągu będą zbierać datki i nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka dla Patrycji. 

Organizatorami Biegu Niepodległości są: SKS EL Aktywni, Witold Wróblewski prezydent Elbląga i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.