Otylia Swim Tour już jutro w Elblągu!

Otylia Swim Tour już jutro w Elblągu!

Otylia Swim Tour już jutro w Elblągu! - Otylia Swim Tour już jutro w Elblągu!

Już jutro, mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak wraz z zaproszonymi ekspertami poprowadzi warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Zajęcia odbędą się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka i Szkole Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 9:30.

Podczas Otylia Swim Tour zawodnicy w wieku od 10 do 14 roku życia mają niepowtarzaną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas warsztatów doskonalone są umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym. Uzupełnieniem zajęć na basenie jest trening na sali gimnastycznej. Uczestnicy warsztatów zostali wyłonieni w rekrutacji internetowej, prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Dla rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego organizatorzy Otylia Swim Tour przygotowali spotkania z dietetykiem i psychologiem. Udział w prelekcjach jest bezpłatny. Otwarty wykład z psychologiem zaplanowano na godzinę 10:15. Spotkanie potrwa 90 minut. Wykład uzupełniający odbędzie się o godzinie 14:30 i potrwa 60 minut. Na godzinę 12:00 zaplanowano natomiast godzinny wykład dietetyka. Druga część spotkania z ekspertem odbędzie się o godzinie 15:30 i potrwa 60 minut. Uroczyste podsumowanie i zamknięcie warsztatów zaplanowano na godzinę 17:00.
Szczegółowe informacje na temat Otylia Swim Tour dostępne są na stronie https://otyliaswimtour.pl/.

Sponsorem Głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer. Patronat nad projektem objął Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Parterami Otylia Swim Tour są: Dr.Bacty, VILLA GLASS STUDIO, Zott, Miody Polskie, Cechini Muszyna oraz TEEKANNE Polska. Otylia Swim Tour w Elblągu wspiera Miasto Elbląg.

Szczegółowych informacji udziela:
Anna Dziedzic
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
693-399-455
www.otyliaswimtour.pl
www.fitmapy.pl
www.fundacjaotylii.pl


***
OTYLIA SWIM TOUR

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów organizowanych przez Fundację Otylii Jędrzejczak od 2015 roku. W ramach drugiej edycji projektu, organizowanej jesienią 2016 roku, odbędzie się aż 6 jednodniowych spotkań warsztatowych. Weźmie w nich udział niemal 600 młodych zawodników, w wieku od 10 do 14 roku życia, pływających czterema stylami pływackimi (motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny), ich opiekunowie i trenerzy. Dla każdej z tych grup organizator zaplanował osobne zajęcia prowadzone przez Otylię Jędrzejczak, reprezentantów polski w pływaniu, psychologów i dietetyków specjalizujących się w pracy z ze sportowcami. Warsztaty odbędą się w Katowicach, Łodzi, Opolu, Rudzie Śląskiej, Piasecznie i Elblągu. Sponsorem głównym Otylia Swim Tour jest marka Zelmer.


OTYLIA JĘDRZEJCZAK

Najbardziej utytułowana polska pływaczka, sportowiec dekady polskiego sportu. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich. Wywalczyła 25 medali mistrzostw świata i Europy. Trzykrotnie biła rekord świata i trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. Karierę sportową zakończyła oficjalnie w styczniu 2014 r.

Od lat działa na rzecz promocji zdrowego trybu życia, rozwoju sportu i medycyny. Swój złoty medal olimpijski zlicytowała na rzecz dzieci chorych na białaczkę. Za działalność charytatywną otrzymała Order Uśmiechu, a także relikwie Jana Pawła II. W 2004 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Pełni funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet. Założycielka i prezes Fundacji Otylii Jędrzejczak, w której każdego dnia dzieli się swoją pasją i doświadczeniem z młodymi, utalentowanymi pływakami.