III Puchar Elbląga w biegu na orientację

III Puchar Elbląga w biegu na orientację

III Puchar Elbląga w biegu na orientację - III Puchar Elbląga w biegu na orientację
Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej  zorganizował i przeprowadził dniach 10-11.09.2016r. na III PUCHAR ELBLĄGA w Biegu na Orientację. Była  to jednocześnie IX i X Runda MISTRZOSTW POMORZA I KUJAW w Biegu na Orientację.

Zawody ujęte są w terminarzu Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Na zawody zgłosiło się ponad 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych praktycznie z całej północnej POLSKI.  W każdym ze startów brało udział ok. 20 zawodników z Obwodu Kaliningradzkiego oraz
zawodnicy z klubów i indywidualnie z Gdyni, Gdańska, Rumi. Olsztyna, Elbląga, Kwidzyna, Dębołęki k/Wałcza, Luzina, Lublina, Poznania, Ostródy, Torunia, Bornego Sulinowa, Osieka k/Torunia, Złocieńca.          

W sobotę na nowej mapie „PIĘKNOLAS 2” przy pięknej letniej pogodzie odbył się bieg średniodystansowy. Ściganie się  w rejonie jeziora GOPLENICA było prawdziwą przyjemnością zwłaszcza dla młodzieży i dzieci, którzy ostro rywalizowali ze sobą. Można było biegać na trasach dla małych dzieci oznaczonych dodatkowo wstążeczkami. Wystartowało także osiem rodzin z malutkimi dziećmi. Trasy biegowe , które bardzo podobały się uczestnikom zbudował niezawodny Kazimierz SZULŻYCKI z EKO GRYF, zresztą autor tej mapy. I nadal korzystając z tak wspaniałej pogody w godz. popołudniowych odbył się bieg sprinterski na ELBLĄSKIEJ STARÓWCE pn. „ELBLĄG WIECZOROWĄ PORĄ” Atrakcja był start spod Bramy Targowej o 17.30. Po zawodach wręczono medale i dyplomy za sprint. Dodatkowo dla zwycięzców sprintu przewidziano nagrody w formie pięknych statuetek /27 egz. bo tyle jest kategorii/ -stylizowanej Bramy Targowej z Piekarczykiem wykonanych przez członków Warsztatów Terapii Zajęciowej z ul. Saperów, którzy również brali udział w zawodach. Bieg po naszej STARÓWCE dostarczył wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń gdyż jest jedną z najpiękniejszych w POLSCE.

Natomiast w niedzielę 11.09.2016r. w Bazantarnii odbył się bieg klasyczny po czym nastąpiło posumowanie zawodów, wręczenie medali, dyplomów i pucharów i upominków rzeczowych. Puchar Nadleśniczego NADLEŚNICTWA ELBLĄG zdobył Janusz PORZYCZ z UKS SIÓDEMKA RUMIA. Puchary Prezydenta Miasta ELBLAGA zdobyli UKS SIÓDEMKA RUMIA-I miejsce, UMKS KWIDZYN- II miejsce, UKS AZYMUT 45 GDYNIA –III miejsce, Puchar im. Marka SZREDELA  zdobył Romuald MISZEWSKI z UKS AZYMUT 45 GDYNIA, natomiast Puchar Dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej zdobyła Beata NOWAK z UKS AZYMUT 45 GDYNIA. Puchary w kategorii leśników wśród panów zdobył Jacek BORZYSZKOWSKI z Nadleśnictwa OSTRÓDA a wśród pań zdobyła Danuta MIKIELSKA z Nadleśnictwa OLSZTYNEK aktualna Mistrzyni Europy Leśników w sprincie w biegu na orientację.        

Zawody przeprowadzono za pomocą systemu  Sport Ident /SI/ czyli elektronicznego pomiaru czasu. Przez to odbyły się bardzo sprawnie. W biegach na orientację nie ma ograniczeń wiekowych. Jest to sport o charakterze powszechnym i masowym. Doskonałym przykładem tego są kraje skandynawskie. Dlatego do  naszego miasta przyjechało tak wielu uczestników z Warmii, Pomorza i Kujaw. Warto pokazać, że na Wysoczyźnie Elbląskiej są jedne z najlepszych terenów do biegania w Polsce a nawet w Europie a także najładniejsza STARÓWKA. Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy i sympatyków bardzo serdecznie. Niezapomniane wrażenia zapewnione.  Biegajcie razem z nami. Dodatkowe szczegóły i wynik zawodów na stronie www.ekogryf.pl

DO ZOBACZENIA NA ZAWODACH

III Puchar Elbląga w biegu na orientację

III Puchar Elbląga w biegu na orientację - III Puchar Elbląga w biegu na orientację