Szachowe Dni Elbląga 2016

szachy

W ramach obchodów tegorocznych Dni Elbląga w sali Ratusza Staromiejskiego (III piętro) odbędą się dwie otwarte imprwezy szachowe.

  • XVII otwarte mistrzostwa Elbląga w szachach błyskawicznych P5 - sobota, 25 czewca w godz.
    11 - 14 /zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz.10/,
  • II otwarte mistrzostwa Elbląga w szachach szybkich P15 o Puchar Prezydenta Miasta - niedziela, 26 czerwca w godz. 11 - 15.30 /zgłoszenia i opłaty na miejscu od godz.10/.

Obydwa turnieje rozegrane zostaną w jednej grupie /z oddzielną klasyfikacją juniorów/ systemem szwajcarskim -11 rund w szachach błyskawicznych i 7 rund w szachach szybkich. Wpisowe do każdego z turniejów wynosi: a/ 15,- zł (seniorzy z kategoriami lub tytułami szachowymi), b/ 12,- zł (kobiety, weterani od 60 lat, młodzież 19-20 lat, seniorzy bez kat. szachowych), c/ 10,- zł (juniorzy 11-18 lat), d/ 8,- zł (młodzicy do lat 10).

UWAGA: zawodnicy KSz Start Elbląg z opłaconymi składkami klubowymi płacą o 5,- zł mniej.

Nagrody: w każdym z turniejów puchary za miejsca I-III oraz dla najlepszego juniora i młodzika + minimum 6 nagród pieniężnych /za I miejsce nagroda gwarantowana 100,- zł/. Przewiduje się też upominki promocyjne przekazane przez Urząd Miejski w Elblągu, m.in. dla zwycięzców grup wiekowych i rankingowych.

Uwaga: dla usprawnienia organizacji bardzo prosimy o zgłoszenia mailowe na adres sędziego głównego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer telefonu: 511-745-807 /Bogdan Siwoń/. Można też zgłaszać się na formularzu ChessArbiter. Tytułów mistrzowskich z roku ubiegłego bronić będą: Wojciech Dąbrowski i junior, Igor Janik. Organizatorzy serdecznie zapraszają - również osoby spoza Elbląga.