Finał ogólnopolski czwartków lekkoatletycznych

zawody

zawody - zawody


W dniach 18-19 czerwca br. w Łodzi reprezentanci Elbląga, uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży zgromadziła w tym roku ponad 2500 tys. uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych z 80 ośrodków, które czwartki lekkoatletyczne organizują przez cały sezon.

Elbląska, sześcioosobowa reprezentacja zaprezentowała się dobrze, bowiem większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, a na tym etapie szkolenia, to podstawowy czynnik rozwoju przyszłych karier sportowych.

Najwartościowszy wynik uzyskał Igor Kucharzewski, który w biegu na 60m w roczniku 2004 zajął 4 miejsce z wynikiem 8.37 sek. Dodać należy, że Igor w ubiegłym roku też wystąpił w finale, tylko na 300 m i też był czwarty.

- Szkoda, bo medal był bardzo blisko – komentuje opiekun Jacek Licznerski.

W biegach sprinterskich niewiele do ścisłego finału zabrakło naszym zawodnikom w roczniku 2003: Oliwii Strugińskiej, Zofii Laskiewicz oraz Piotrowi Oziemkiewiczowi.
 
- Już teraz warto poinformować, że Elbląg, od przyszłego roku szkolnego dołączy do grona tych ośrodków, które organizują Czwartki Lekkoatletyczne. Przez to chcemy naszym młodym i utalentowanym uczniom otworzyć drogę do „królowej sportu”.

Jacek Licznerski  

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody

zawody

zawody - zawody