Kolejne sukcesy elbląskiego sportu!

w toruniu

w toruniu - w toruniu


Nie tylko elbląska młodzież zdobywa najwyższe laury na ogólnopolskich zawodach w różnych dyscyplinach sportowych. Tym razem, w Toruniu w ostatnią sobotę, 18 czerwca, reprezentacja naszego miasta, złożona z trochę bardziej doświadczonych sportowców, wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych.

Najważniejszymi zawodami, w których brali udział nasi sportowcy były XXIV MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW LEKKIEJ ATLETYKI W WIELOBOJACH LEKKOATLETYCZNYCH.  

Startowało w nich kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy rywalizowali w bardzo wyczerpujących konkurencjach. Największy sukces osiągnął nasz doświadczony weteran la, Mirosław Puta, który w bardzo mocno obsadzonej kategorii zdobył dwa wicemistrzostwa Polski. W czołówce najlepszych zawodników z całego kraju znalazł się również drugi z naszych reprezentantów, dopiero rozpoczynający swoją przygodę ze sportem weterańskim,  Waldemar Darmetko. Biorąc pod uwagę trudności w przygotowaniach, wynikające z kłopotów zdrowotnych jak również z braku specjalistycznego, kosztownego sprzętu treningowego osiągnięte miejsca są bardzo satysfakcjonujące.

W zawodach towarzyszących Mistrzostwom, w cyklu mityngów Senioriady wystąpił również Ryszard Biskup, wygrywając konkurencję pchnięcia kulą.

Zawody odbywały się we wspaniałej atmosferze i trochę żal, że mając w Elblągu tak wspaniałą i utalentowaną młodzież oraz dziesiątki starszych czynnie uprawiających sport tylko trzech elblążan odważyło się na reprezentowanie naszego miasta w zawodach mistrzowskiej rangi.  

Jarosław Bekier