LOGBARTRANS z szóstym mistrzostwem Elbląga

logbartrans

logbartrans - logbartrans


Siatkarze zespół LOGBARTRANS po raz szósty zostali mistrzami Elbląga amatorów. W finale Awangarda Volley Ligi pokonali AKS Solidarność 3:0. Brązowe medale trafiły do siatkarzy ZNP Elbląg.

Dziesięć zespołów rywalizowały o miano najlepszej siatkarskiej drużyny Awangarda Volley Ligi organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W hali sportowej Gimnazjum nr 9 odbył się turniej finałowy w którym cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej walczyły o medale. Zawody zgromadziły na hali nie tylko kibiców siatkówki, ale także przedstawicieli sponsorów, działaczy sportowych oraz gości z drużyny LOTOS Trefl Gdańsk, która objęła swoim patronatem siatkarskie rozgrywki organizowane przez MOSiR.

Nim jednak kibice zobaczyli na boisku dwie najlepsze ekipy sezonu, rozegrany został „mały finał” czyli mecz o trzecie miejsce. A w nim, podobnie jak w ubiegłym sezonie, KOLEX Hale Stalowe zmierzył się z ZNP Elbląg. Tym razem jednak powtórki nie było i brązowe medale zawisły na szyjach zawodników ZNP. Zwycięzcy rozpoczęli od mocnego uderzenia i w pierwszym secie ograli rywali 25:14. Także w drugiej partii na niewiele pozwolili przeciwnikom, zwyciężając 25:17. Najbardziej zacięty i wyrównany okazał się set trzeci w którym górą okazał się KOLEX Hale Stalowe zwyciężając 27:25. W czwartym i zarazem ostatnim secie ponownie lepiej zaprezentowali się siatkarze ZNP, którzy wygrali 25:22 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został Mariusz Nowak z zespołu ZNP, do którego trafia podwójne zaproszenie na pierwszy mecz LOTOSU Trefla Gdańsk w nowym sezonie.

Po pierwszych siatkarskich emocjach przyszedł czas na wielki finał. A w nim spotkały się dwie najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Naprzeciw siebie stanęły zespoły LOGBARTRANS i AKS Solidarność Elbląg. Dla tych pierwszych był to już kolejny mecz finałowy, natomiast Solidarność debiutowała nie tylko w meczu o złote medale, ale także w całych rozgrywkach organizowanych przez MOSiR. Mimo tego w każdym z trzech setów zespoły walczyły jak równy z równym. Ostatecznie, zwyciężyło doświadczenie LOGBARTRANSU, który w decydujących momentach potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Każdy z trzech setów kończył się takim samym wynikiem 25:21 i po ostatniej piłce to LOGBARTRANS mógł cieszyć się z obrony mistrzowskiego tytułu.

- Sezon w naszym wykonaniu był bardzo udany, a finał był tego kwintesencją - twierdzi Piotr Kowal z zespołu LOGBARTRANS. - W całych rozgrywkach ponieśliśmy tylko jedną porażkę, co pokazuje, że weszliśmy na naprawdę wysoki poziom. Zdaniem nie tylko naszym, ale także innych obserwatorów, mecz finałowy był najlepszym pojedynkiem jaki rozegraliśmy w tym sezonie. Teraz czeka nas krótka przerwa, a później przygotowania do kolejnej obrony mistrzowskiego tytułu. Zobaczymy co przyniesie nam nowy sezon. Czekają nas kosmetyczne zmiany w składzie. Chcemy nadal cieszyć ludzi siatkówką amatorską na naprawdę przyzwoitym poziomie.  

Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie sezonu, wręczenie pucharów i medali. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, także i teraz nagrody dla zwycięzców ligi ufundował  siatkarski zespół LOTOS Trefl Gdańsk. Trofea i nagrody dla trzech najlepszych zespołów wręczyli: Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Dariusz Gadomski, wiceprezes LOTOSU Trefla Gdańsk oraz Jacek Rybak, kierownik gdańskiego zespołu.  Nagroda z rąk przedstawicieli LOTOSU trafiła także do najlepszego zawodnika sezonu, którym został siatkarz ekipy LOGBARTRANS Patryk Reszka. Dodatkowo, gracze AKS Solidarność odebrali z rąk Przewodniczącego Regionu - Jana Fiodorowicza, upominki ufundowane przez elbląską Solidarność.

- Solidarność to nasz sponsor dzięki któremu udało się stworzyć naszą drużynę - informuje Łukasz Nejdrowski z zespołu AKS Solidarność. - Wielkie słowa podziękowania należą się przewodniczącemu, który bez wahania zgodził się byśmy występowali w barwach Solidarności. Z czasem zaczęliśmy otrzymywać darowizny od poszczególnych organizacji związkowych na wpisowe, stroje oraz sprzęt sportowy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się, że młodzi ludzie poprzez sport mogą pokazać się pod szyldem Solidarności.

Skład zwycięskiej drużyny LOGBARTRANS: Cezary Chwoszcz, Jakub Kochański, Piotr Kowal, Szymon Kownacki, Piotr Łazarski, Piotr Malinowski, Marcin Narewski, Paweł Piotrowski, Patryk Reszka, Wojciech Samulewski, Marcin Walędzik, Dawid Woźny.

----------------------
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarska drużyna LOTOS Trefl Gdańsk. Zespół z Trójmiasta ma już za sobą kolejny sezon, który tym razem nie zakończył się medalem. Gdańszczanie, rozgrywki PlusLigi zakończyli na czwartym miejscu, przegrywając walkę o brązowe medale z PGE Skrą Bełchatów. Mimo tego był to udany sezon dla podopiecznych Andrei Anastasiego, którzy elitarnej Lidze Mistrzów rywalizację zakończyli w najlepszej 12 Europy, zdobyli Superpuchar Polski oraz znaleźli się w półfinale Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.

Tekst i fot. MOSiR

logbartrans

logbartrans - logbartrans

logbartrans

logbartrans - logbartrans

logbartrans

logbartrans - logbartrans