Ponad sześć tysięcy dzieci spędziło ferie z MOSiR-em

ferie

ferie - ferie


Zakończyły się ferie na sportowo organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu dwóch tygodni elbląskie obiekty sportowe odwiedziło ponad sześć tysięcy dzieci, a prawdziwe oblężenie tradycyjnie przeżywało lodowisko Helena.

Choć dzieci zasiadły już w szkolnych ławach, to nadal mocno w ich pamięci pozostają wspomnienia dotyczące zakończonych właśnie ferii. Nasze pociechy, podczas dni wolnych od szkoły, uczestniczyły m.in. w zajęciach sportowych zorganizowanych przez MOSiR. W ciągu dwóch tygodni z akcji p.n. „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” skorzystało łącznie ponad 6300 osób.

- Udostępniliśmy dzieciom i młodzieży wszystko co mieliśmy w swoim posiadaniu, od lodowiska poprzez sale tenisowe i fitness, a na strzelnicy skończywszy - informuje Marek Kucharczyk, specjalista d.s. Marketingu i Reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Na dworze nie było śniegu, dlatego dzieci bardzo chętnie odwiedzały nasze lodowisko. W zajęciach dla grup zorganizowanych oraz jazdy dowolnej ze ślizgawki skorzystało 3800 osób.

Pozostałe zajęcia, takie jak strzelectwo, tenis czy fitness, także cieszyły się sporym zainteresowaniem. Z Akademii Tenisa Stołowego skorzystało 194 dzieci, w turniejach mini hokeja uczestniczyło 110 osób, a na zajęciach Salsation oraz  Matrix Fitness ćwiczyło łącznie 280 osób. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem, oblężenie przeżywała strzelnica sportowa mieszcząca się na krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Z zajęć prowadzonych przez trenerów Klubu Sportowego Orzeł skorzystało 360 miłośników strzelectwa. Nie tylko dzieci, ale także młodzież szkolną oraz dorosłych na salę fitness przyciągnęły zajęcia bokserskie. Pierwszego kroku bokserskiego uczestniczy uczyli się pod fachowym okiem trenerów i zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Kontra. Z takiej formy spędzenia wolnego czasu skorzystało prawie sto osób.

Podsumowaniem sportowych ferii była zabawa, która w miniony piątek odbyła się na elbląskim lodowisku Helena. Podczas Ice Party, w którym uczestniczyło prawie czterysta osób, przy doskonałej muzyce bawili się zarówno dorośli jak i dzieci. Dodatkową atrakcją było losowanie upominków wśród wszystkich uczestników zabawy.

- Tak ciekawy program ferii mogliśmy stworzyć dzięki współpracy z innymi klubami i stowarzyszeniami sportowymi, którym należą się podziękowania - wyjaśnia Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Ilość osób jaka skorzystała z naszej oferty pokazuje, że  dzieci i młodzież garną się do sportu i chcą aktywnie spędzać wolny czas. Nasze pociechy odpoczęły, nabrały sił, a teraz wracają do szkoły, gdzie życzymy im samych piątek i szóstek.

Tekst i fot. MOSiR

ferie

ferie - ferie

ferie

ferie - ferie

ferie

ferie - ferie

ferie

ferie - ferie