Tenisiści EKS Nestora sprawcami największej niespodzianki

liga

liga - liga


Siódma kolejka Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego nie przyniosła zmian w czołówce tabeli. Ton rozgrywkom nadal nadają „Trzej muszkieterowie”, czyli zespoły: Old Masters, JaRo Zatorze oraz 16 Batalion Dowodzenia. Największa niespodziankę sprawiła za to drużyna EKS Nestora.

Po siedmiu kolejkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, z kompletem zwycięstwa nadal pozostają trzy drużyny. Tym razem prowadząca trójka mierzyła się z zespołami ze środka tabeli, co mogło zapowiadać wyrównaną walkę i być może nawet niespodzianki. Ostatecznie tych jednak nie było, faworyci wygrali swoje mecze i tym samym mogli dopisać do tabeli kolejne punkty. Z czołowej trójki najtrudniej o wygraną miał 16 Batalion Dowodzenia, który zmierzył się z ekipą MSW. Udowodnił to już pierwszy pojedynek w którym po zaciętej, pięciosetowej walce, Mirosław Mikołajki pokonał Bartosza Kępskiego 3:2. Przegrana podziałała na 16 Batalion Dowodzenia jak zimny prysznic. Zespół ten już do końca meczu nie oddał rywalom ani jednego seta. Dwukrotnie górą okazał się Andrzej Patrejko pokonując najpierw 3:0 Henryka Wojciechowskiego, a następnie w takim samym stosunku Mirosława Mikołajskiego. Także w deblu 16 Batalion nie dał szans rywalom, wygrał 3:0 i mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Pozostała dwójka czołowych drużyn wygrała swoje mecze po 3:0. Old Masters pokonało Tsunami, a JaRo Zatorze ograło zespół Pasłęczanie.

Największą niespodzianką minionej kolejki jest wygrana EKS Nestora z wyżej notowanymi Lazurkami. Do drugiego w sezonie zwycięstwa poprowadził Nestorów ich kapitan Sylwester Gliniecki, który dla swojej drużyny zdobył najwięcej punktów. Jak na kapitana przystało Gliniecki rozpoczął od wygranej 3:2 z Pawłem Gołębiewskim, ale Lazurki nie pozostawały dłużne i na drugim stole Jerzy Rosa wygrał z Tadeuszem Piaseckim 3:1, doprowadzając wynik meczu do stanu 1:1. Nestorzy po raz drugi wyszli na prowadzenie po grze deblowej wygranej 3:1, po czym ponownie do akcji wkroczył Jerzy Rosa. Zawodnik Lazurek ograł Sylwestra Glinieckiego 3:1 i po czterech pojedynkach mieliśmy remis 2:2. Zatem o losach meczu zadecydować miał piąty pojedynek w którym Józef Pyka zmierzył się z Pawłem Gołębiewskim. Pierwszego seta wygrał Pyka 11:6, ale w drugim lepszy okazał się Gołębiewski, zwyciężając 11:8. W dwóch kolejnych setach sytuacja się powtórzyła i dopiero w piątej partii szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Józef Pyka zwyciężając 11:4 i cały mecz 3:2. Tym samym ekipa EKS Nestora sprawiła największą niespodziankę tej kolejki i w nagrodę mogła dopisać na swoje konto dwa punkty.   

Skok w tabeli o jedną pozycję zanotowali Weterani, którzy z piątego miejsca awansowali na czwarte. Stało się tak dzięki wygranej 3:0 z Zakrzewem. Spotkanie z przedostatnią drużyną ligi od początku układało się po myśli Weteranów. Na pierwszym stole Józef Sarnowski ograł 3:0 Leszka Kosiackiego, a chwilę później w jego ślady poszedł Zygmunt Sznaza zwyciężając takim samym stosunkiem Jacka Zielińskiego. Także w grze deblowej górą byli Weterani, którzy pokonali parę Leszek Kociacki/Sławomir Bałchan 3:0. Bez zwycięstwa pozostają także tenisiści ESM Sielanka, którzy w minionej kolejce musieli uznać wyższość ekipy KS Kamiennik Wielki. Także w tym przypadku mecz zakończył się w trzech krótkich setach, a dla zespołu z Kamiennika Wielkiego punktowali Krzysztof Bem i Tomasz Haracz.

Wyniki 7 kolejki:

Zakrzewo - Weterani 0:3 (0:9)
Weterani: Józef Sarnowski 1,5 pkt., Zygmunt Sznaza 1,5 pkt.

KS Kamiennik Wielki - ESM Sielanka 3:0 (9:0)
Kamiennik: Krzysztof Bem 1,5 pkt., Tomasz Haracz 1,5 pkt.

Pasłęczanie - JaRo Zatorze 0:3 (4:9)
JaRo: Roman Grudzień 1,5 pkt., Janusz Kriger 1,5 pkt.

EKS Nestora - Lazurki 3:2 (11:11)
EKS Nestora: Sylwester Gliniecki 1,5 pkt., Józef Pyka 1 pkt., Tadeusz Piasecki 0,5 pkt.
Lazurki: Jerzy Rosa 2 pkt.

Tsunami - Old Masters 0:3 (0:9)
Old Masters: Marcin Podkański 1,5 pkt., Lech Brzeski 1,5 pkt.

MSW - 16 Batalion Dowodzenia 1:3 (3:11)
MSW: Mirosław Mikołajski 1 pkt.
16 Batalion: Andrzej Patrejko 2,5 pkt., Bartosz Kępski 0,5 pkt.

Więcej informacji o rozgrywkach, tabele, terminarze, statystyki oraz galerie zdjęć, można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Amatorska Liga Tenisa Stołowego.

Tekst i fot. MOSiR