Medale elbląskich bokserów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Medale elbląskich bokserów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Medale elbląskich bokserów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski - Medale elbląskich bokserów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
W miniony weekend w Koninie odbyły się 23. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas Mistrzostw świetnie spisali się elbląscy zawodnicy, którzy wywalczyli cztery medale. Kibice obejrzeli dziesięć starć o miano najlepszego młodzieżowca w każdej olimpijskiej kategorii wagowej za rok 2015.O złote medale walczyło 20 pięściarzy spośród których najliczniej reprezentowani byli zawodnicy Skorpiona Szczecin (4), BKS Orkana Gorzów Wielkopolski, UKS Kontry Elbląg oraz KSW Róży Karlino (po 2).Wszystkie walki finałowe odbyły się na pełnym dystansie trzech rund i we wszystkich przypadkach zakończyły się werdyktami jednogłośnymi.
Uczniowski Klub Sportowy Kontra w sile czterech zawodników wrócił z Konina z trzema medalami, każdy w innym kolorze. Najlepiej spisał się lider kategorii wagowej do 60 kg Dawid Michelus, który w drodze po tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski stoczył cztery pojedynki, w tym w półfinale spotkał się w bratobójczym pojedynku z klubowym kolegą Andrzejem Wasilewskim, z którego wyszedł zwycięsko. Tym samym Wasilewski zdobył brązowy medal MMP w wadze 60 kg. Należy podkreślić, iż Dawid Michelus znalazł się w grupie siedmiu złotych medalistów, którzy zdobyli w 2015r. tzw. dublet dodając do złotego medalu Mistrzostw Polski Seniorów złoto Mistrzostw do lat 23.
Największą niespodzianką półfinałów było zwycięstwo powracającego do krajowej rywalizacji po dłuższej przerwie Grzegorza Bryndy (UKS Kontra Elbląg, 52 kg) nad Grzegorzem Kozłowskim (UKS Akademia Walki Warszawa).Wcześniej Brynda w pięknym stylu wygrał pierwszą walkę przez TKO w 1 rundzie. Niestety w walce finałowej musiał uznać wyższość przeciwnika z BKS Skorpion Szczecin Macieja Jóżwika. Tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Polski jest niewątpliwym sukcesem tego zawodnika.
Mniej szczęścia w ringowym boju miał Rafał Staszewski ( 75 kg), który bardzo dobrze zaczął rywalizację w wadze średniej .Po dwóch jednogłośnych zwycięstwach w pojedynkach eliminacyjnych, z nadzieją na kolejny sukces stanął w szranki w ćwierćfinałowej walce z jednym z faworytów tej kategorii wagowej Bartoszem Gołębiewskim ( DKB Dzierżoniów ). Niestety po wygranej pierwszej rundzie starcia, w drugiej odsłonie dominował przeciwnik, natomiast trzecia runda raz przechylała szalę zwycięstwa w stronę Staszewskiego, a za chwilę punktował rywal. Ostatecznie zaciekły pojedynek zakończył się wygraną zawodnika z Dzierżoniowa.
Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg zakończył rywalizację na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Koninie na drugim miejscu we współzawodnictwie klubowym.
Czwartym elbląskim medalistą jest Marciń Śnitko. Reprezentant Klubu Sportów Walki „Tygrys” w wadze superciężkiej zajął drugie miejsce, tym samym zdobywając tytuł Młodzieżowego Wicemistrza Mistrza Polski w wadze +91kg. W finale, po wyrównanej i zaciętej walce, Śnitko uległ na punkty Mateuszowi Figiel Hetman Białystok. W drodze do finału Marcin pokonał jednogłośnie na punkty Miłosza Wodeckiego LKS Myszków i Artura Bulik AZS Legenda Jarosław.