„Bażant” szykuje się do startu

logo

20 września w elbląskiej Bażantarni odbędzie sie VI edycja Elbląskiego Półmaratonu „Bażant” – jednego z piękniejszych i bardziej wymagających biegów w północnej Polsce. Na dystansie 21 kilometrów i 97 metrów zmierzy się kilkuset biegaczy z całej Polski. Zapisy do udziału w imprezie już ruszyły.

Piękna i zróżnicowana trasa, urokliwy las pełen głębokich jarów oraz przyjazna atmosfera sprawiają, że z roku na rok w elbląskim biegu uczestniczy coraz więcej zawodników. Na starcie ubiegłorocznej edycji stanęło ponad 240 śmiałków, a najszybciej trasę pokonał Tomasz Orłowski z Morąga, który na mecie zameldował się po 1 godzinie 23 minutach i 19 sekundach.

W tym roku organizatorzy oprócz biegu głównego zaplanowali biegi towarzyszące na dystansach 500m, 2000m, 5000m oraz rywalizację sztafet. W ramach imprezy odbędą się również Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Elbląg Służb Mundurowych oraz Sztafetowe Mistrzostwa Elbląga Przedsiębiorstw. Każdy z zawodników sztafety będzie miał do pokonania jedną pętle, czyli 7 kilometrów i 32 metry.

Chętnych do udziału zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Aby zarejestrować się do udziału w biegu lub sztafecie, należy wypełnić formularz oraz uiścić opłatę startową. W ramach pakietu startowego organizatorzy zapewniają medal okolicznościowy, gadżety, wodę na trasie i mecie oraz ciepły posiłek po ukończeniu biegu.

Organizatorami VI Elbląskiego Półmaratonu Bażant są: Międzyszkolny Klub Sportowy TRUSO Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Elblągu.

Formularz i regulamin - http://elektronicznezapisy.pl/events/2055/starts/new

mapa

mapa - mapa