Rozwijaj hokejowe pasje z Wikingami

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na bezpłatne zajęcia nauki gry w hokeja. Zajęcia odbywają się w każdą niedzielę na elbląskim lodowisku Helena.

„Aktywuj się z MOSiR-em” to specjalna oferta dla mieszkańców Elbląga, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania sportowe. W ramach akcji na lodowisku Helena odbywają się zajęcia promujące ruch, rekreację i zdrowy styl życia. W swojej ofercie MOSiR ma naukę jazdy na łyżwach, Akademię Tenisa Stołowego, Fit Camp, Ice Party, a także naukę gry w hokeja. Okazuje się, że ta ostatnia propozycja bardzo przypadła do gustu elblążanom.

- Zainteresowanie grą w hokeja przerosło nasze oczekiwania - tłumaczy Ireneusz Wala z Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie. - Na nasze niedzielne zajęcia przychodzą nie tylko dzieci, ale także dorośli. Wszyscy, oprócz tego że poznają tajniki gry w hokeja, to jeszcze świetnie się przy tym bawią. Przy okazji mogą skorzystać z fachowych porad trenerów UKS Wikingowie, odnośnie techniki jazdy, gry, a także odpowiedniego doboru sprzętu sportowego.

Zainteresowanie hokejem stało się tak duże, że organizatorzy postanowili poszerzyć nieco program zajęć o kolejne treningi. Do tej pory, półtoragodzinne zajęcia z trenerami UKS Wikingowie, odbywały się w każdą niedzielę o godz. 9.00. Od 8 lutego czas trwania hokejowych treningów jeszcze się wydłuży.

- Od godziny 9.00 na lodowisku odbywać się będą zajęcia nauki jazdy z elementami hokeja dla dzieci i dorosłych - informuje koordynator akcji. - Natomiast dzieci, którym taka dawka hokeja nie wystarczy, mogą pozostać na lodowisku i przez kolejne półtorej godziny szlifować technikę i naukę gry. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem naszych trenerów i instruktorów.

By uczestniczyć w nauce gry w hokeja, tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i... rękawiczki. W czasie zajęć czynna jest wypożyczalnia w której każdy może zaopatrzyć się w łyżwy. O resztę sprzętu, czyli kijki, kaski i krążki zadbają organizatorzy. Zajęcia skierowane są do wszystkich, bez względu na wiek i płeć.

Aktywuj się z MOSiR-em to jednak nie tylko nauka gry w hokeja. Nadal prowadzone są zajęcia z nauki jazdy na łyżwach, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00. W piątki możemy zadbać o kondycję nie tylko ciała ale i ducha, uczestnicząc w zajęciach z trenerem personalnym Adamem Ogrodowczykiem. Bezpłatne treningi Fit Camp odbywają się o godz. 18.00 w sali fitness na lodowisku Helena. Organizatorzy zachęcają także do udziału w Akademii Tenisa Stołowego, która swoje zajęcia ma w każdą niedzielę o godz. 16:30. Natomiast aktywny tydzień można zakończyć udziałem we wspólnej zabawie na lodzie. Ostatnie już w tym sezonie Ice Party odbędzie się w niedzielę 22 lutego o godz. 17.40.

Więcej informacjo o ofercie MOSiR-u można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce Aktywuj się z MOSiR-em.

Tekst MOSiR