Początek roku w badmintonowym grand prix

mosir
Po raz pierwszy w nowym roku spotkali się badmintoniści, by rywalizować w czwartym  turnieju klasyfikacyjnym w ramach Grand Prix Elbląga. Tym razem, nieobecność niektórych czołowych graczy wykorzystali zawodnicy z dalszych pozycji i dzięki zdobytym punktom poprawili swoje lokaty w klasyfikacji generalnej. W czwartym turnieju klasyfikacyjnym z cyklu Grand Prix Elbląga w Badmintonie, organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wystartowało 5 zawodniczek, 15 zawodników, 7 par deblowych mężczyzn, 3 pary deblowe kobiet oraz 7 par mieszanych (mikst). Tradycyjnie już do Elbląga zawitali zawodniczki i zawodnicy z Gdańska, Gdyni, Bartoszyc oraz Godkowa.

Rywalizacja rozpoczęła się od pojedynków w grach mieszanych czyli tzw. mikstów. Po raz trzeci z rzędu, najlepiej w tej klasyfikacji, zaprezentowała się para gdańsko-elbląska Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz. Triumfatorzy tej kategorii rozegrali trzy pojedynki w których nie stracili nawet seta. Na początek para Rajczyk/Narusz pokonała 2:0 duet Beata Ostaszewska/Oleg Dziewanowski, następnie w takim samym stosunku ograła parę Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń, a w finale okazała się lepsza od duetu Izabela Majchrzak/Artur Kuźmicki zwyciężając 2:0. Trzecie miejsce tym razem przypadło zawodnikom Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń. W klasyfikacji generalnej prowadzi para Dorota Rajczyk/Sławomir Narusz, która ma sześć punktów przewagi nad parą Agnieszka Butkus/Marek Kallas. Trzeci w klasyfikacji jest duet Elżbieta Fularczyk/Olaf Nocoń, którzy do prowadzącej dwójki tracą już osiem punktów.

Po grach mieszanych przyszedł czas na pojedynki singlowe. Z grona przedstawicielek płci pięknej, nadal niepokonana pozostaje gdynianka Elżbieta Fularczyk, która po raz czwarty z rzędu okazała się najlepsza wśród pań. Zwyciężczyni tej klasyfikacji, tym razem rozegrała dwa pojedynki i w obu triumfowała. W pierwszej grze pokonała 2:0 Jolantę Grzelak, a w meczu finałowym okazała się lepsza od reprezentantki Gdańska Doroty Rajczyk, zwyciężając 2:1. Trzecia lokata przypadła Izabeli Majchrzak z Bartoszyc. W klasyfikacji generalnej, z kompletem 160 punktów, na prowadzeniu znajduje się Elżbieta Fularczyk. Druga w tabeli Dorota Rajczyk traci do prowadzącej dwanaście punktów, a trzecią pozycję zajmuje Jolanta Grzelak, która do tej pory zgromadziła 130 pkt.

W pierwszych w tym roku zawodach, największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria mężczyzn 40 lat i starsi w której do udziału zgłosiło się dziewięciu zawodników. Z tego grona najlepiej poradził sobie Michał Ciołek, dla którego było to już drugie turniejowe zwycięstwo. Zawodnik z Gdańska na początek ograł 2:0  Radosława Rostankowskiego, a następnie w takim samym stosunku wygrał mecz z reprezentantem Bartoszyc Arturem Kuźmickim. Natomiast w meczu o pierwsze miejsce, jego wyższość musiał uznać inny zawodnik z Gdańska Oleg Dziewanowski, a mecz zakończył się wynikiem 2:0. Trzecie miejsce tym razem zajął elblążanin Janusz Ponichtera, który dzięki punktom zdobytym w styczniowych zawodach przesunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim, ze stratą zaledwie dwóch oczek, znajduje się zawodnik z Bartoszyc Ryszard Sarzyński, a na trzecie miejsce awansował Marek Kallas, który do tej pory zgromadził na swoim koncie 126 punktów.

Komplet wyników, terminarze, tabele oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu. Kolejny turniej Grand Prix Elbląga w Badmintonie rozegrany zostanie w niedzielę 15 lutego o godz. 9:00 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza. Zapisy w godzinach 8:00–8:45. Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.

Tekst i fot. MOSiR