W Elblągu odbyły się mistrzostwa województwa w strzelectwie sportowym

zawody

zawody - zawody

W dniach 1-2 października br. na strzelnicy klubu WKS Flota Elbląg odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w strzelectwie sportowym. Rywalizowano w konkurencjach pneumatycznych pistoletu i karabinu w kategoriach wiekowych seniorów i młodzików. Mistrzami województwa po raz kolejny zostali elbląscy strzelcy z WKS Flota Elbląg.

"Cieszy nas w szczególności występ naszych młodzików, choć nie wszyscy mogli wziąć udział w zawodach z powodów zdrowotnych i rodzinnych. Jednak kadra naszych elbląskich, młodych strzelców rośnie i zdobywa cenne doświadczenie na kolejnych zawodach, w tym imprezach dużej rangi. To dobrze rokuje na przyszłość" - mówi Jerzy Domeracki, trener i prezes klubu WKS Flota Elbląg. "Szkoda tylko, że niewiele klubów z naszego województwa jest zainteresowanych szkoleniem dzieci i młodzieży. Dlatego zapraszamy najmłodszych do naszego klubu w Elblągu, który posiada dobre warunki do treningu i rozwoju strzelectwa sportowego" - dodaje Domeracki.

Po zakończeniu mistrzostw województwa kadra elbląskich strzelców przygotowuje się obecnie do kolejnych, tym razem ogólnopolskich zawodów.

WKS Flota Elbląg