Tydzień siatkówki z MOSiR-em

Tydzień siatkówki z MOSiR-em

Tydzień siatkówki z MOSiR-em - Tydzień siatkówki z MOSiR-em

Dla każdego fana siatkówki będzie to wyjątkowy okres. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza bowiem na dwa zupełnie różne wakacyjne turnieje w tej dyscyplinie sportu. Udział w zawodach będzie bezpłatny, a dla najlepszych w obu zmaganiach przygotowane zostaną medale i puchary.

Wakacje trwają, pogoda sprzyja fanom aktywności, więc w naszym mieście odbywa się szereg imprez sportowych. Program kolejnych zawodów jednak zdominuje siatkówka i to w dwóch ciekawych odmianach. Na początek, w środę, od godziny 18 na boiskach znajdujących się wewnątrz Toru Wrotkarskiego Kalbar wystartuje turniej siatkówki 3x3, który będzie rozszerzoną wersją tej plażowej.

Drużyny będą składały się z trzech zawodników. Każde spotkanie będzie rozgrywane do 21 punktów, a gra będzie toczyła się na dwóch boiskach o wymiarach 18x7 m. Obowiązywała będzie kategoria open. Zapisy zespołów przyjmowane będą 30 minut przed planowanym rozpoczęciem turnieju. Zawody zostaną przeprowadzone dla maksymalnie 12 zespołów. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych z powodu bezpieczeństwa impreza może zostać odwołana.

Natomiast w niedzielę, 8 sierpnia, od godziny 9 zagramy w kolejnym turnieju siatkówki plażowej, tym razem o Puchar Dyrektora MOSiR w Elblągu. Areną rywalizacji będzie boisko przy dawnej „Tortudze”. Obowiązywały będą identyczne zasady, jak podczas poprzedniej takiej imprezy, a liczba drużyn jest ograniczona – również maksymalnie 12 teamów. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do czwartku 5 sierpnia, do godz. 23:59. W treści maila należy podać nazwę zespołu, skład drużyny (imię i nazwisko zawodników) oraz numer kontaktowy do kapitana zespołu. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. W zawodach mogą uczestniczyć dwuosobowe zespoły składające się z zawodników, którzy ukończyli minimum 16 lat.
Tekst i fot. MOSiR