Komunikat dotyczący Toru Łyżwiarskiego Kalbar

kalbar

kalbar - kalbar

Z przykrością informujemy, że z powodu warunków atmosferycznych niemożliwe jest dalsze utrzymanie tafli lodu na Torze Łyżwiarskim Kalbar przy zachowaniu bezpiecznych warunków dla użytkowników. Oznacza to, że już dziś (23 lutego) ślizgawki nie odbędą się.

Rosnąca temperatura i przede wszystkim bardzo duże nasłonecznienie powodowało, że od kilku dni przy tafli lodu temperatura wynosiła nawet ponad 20oC. Wpłynęło to na roztapianie się lodu na Torze Kalbar, przy prawidłowo działających urządzeniach. Sytuacja ta wymusiła więc podjęcie decyzji o zamknięciu obiektu. Niestety od dziś (23 lutego) nie będzie więc możliwości skorzystania z toru. Podobnie jest w przypadku tego typu obiektów w całej Polsce, które również zostają zamykane w tym tygodniu.

Tor Łyżwiarski Kalbar od początku zimy nie mógł być udostępniany mieszkańcom ze względu na pandemię koronawirusa. Zabraniały tego obowiązujące wówczas przepisy. Dopiero ostatnie rozporządzenie Rady Ministrów z 11 lutego pozwoliło na uruchomienie Toru, co udało się zrobić w bardzo krótkim czasie. Każda ślizgawka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a w ciągu ostatnich 7 dni Kalbar odwiedziło ponad 2000 osób.

Decyzja o zamknięciu Toru Łyżwiarskiego łączy się z rozpoczęciem prac przygotowujących obiekt do sezonu wiosennego. Przed jego rozpoczęciem, poza rozmrożeniem tafli, przygotowywana będzie infrastruktura pod rekreację dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach oraz dla osób zainteresowanych korzystaniem z boisk wielofunkcyjnych i kortów tenisowych.

Tekst i fot. MOSiR