Kolejny medal Kacpra

kacper biegiem

kacper biegiem - kacper biegiem

W dniach 18-20 września 2020 r. w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Startowała w nich trójka młodych biegaczy MKS Truso Elbląg, podopiecznych trenera Czesława Nagy.

Kacper Lewalski zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 400 m uzyskując bardzo dobry wynik - 48.66 sek., co jest jego nowym rekordem życiowym. Kacper najpierw wygrał swoją serię eliminacyjną (49.02 sek.), a w finale postawił wszystko na jedną kartę ruszając bardzo mocno ze startu.
- Był to, w wykonaniu wszystkich tegorocznych finalistów, świetny bieg, bowiem jego uczestnicy pobiegli poniżej pięćdziesięciu sekund - relacjonuje trener Nagy.
Należy nadmienić, że jest to już siódmy medal Kacra na imprezie mistrzowskiej. GRATULUJEMY!
W Radomiu wystąpił też Dominik Rudawski, który w biegu na 1500 m był dwunasty oraz Inez Stefanowicz, na tym samym dystansie przybiegła na osiemnastej pozycji.

Przy okazji chcemy poinformować, że za kilka dni w Słupsku odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których wystąpią również zawodnicy trenera Czesława Nagy. Małgorzata Leśniewska pobiegnie na 600 m, a Michał Rodziewicz zmierzy się z najlepszymi w naszym kraju na dystansie 2000 m.

Jacek Licznerski