Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR

Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR

Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR - Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR

Na piaszczystym boisku przy Tawernie Tortuga odbył się drugi w te wakacje turniej siatkówki plażowej. W zawodach wzięło udział 11 zespołów (w tym dwa z poza miasta), które rywalizowały w systemie brazylijskim. Najlepsza okazała się ekipa ROB BUD Bytów, w składzie Marek Stolman i Krzysztof Leper.
Plażówka jest stałym elementem sportowych wakacji w Elblągu. Podczaj tej imprezy drużyny walczyły o zdobycie pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla każdego zawodnika przygotowane były pakiety startowe, a trzy najlepsze składy otrzymały statuetki i medale. Ładna pogoda sprzyjała rywalizacji, a emocji dodawał fakt, że poziom gry był wysoki.

 - W większości pojedynków gra była zacięta i zdobycie każdego punku wymagało koncentracji i skuteczności – mówi Daniel Szupłak z działu organizacji imprez w elbląskim MOSiRze. – Od początku turnieju można było popatrzeć na dobrą siatkówkę. Mnóstwo było efektownych akcji, bloków czy asów serwisowych.

W pierwszym spotkaniu drużyna Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop) przegrała z PWD Elbląg (Rafał Balewski/Marek Zwierz) 19:21. Kolejne starcie i kolejne widowisko, w którym Najlepsza Drużyna w Turnieju (Wojtek Strzyżewski/Radek Wałęza) wygrała z Team P. (Mateusz Peret/Grzegorz Peret) 23:21. W trzecim spotkaniu ekipa Szałkar Team Elbląg (Marcin Karwacki/Paweł Szałkowski) ograła KiM (Kamil Tomczak/Michał Skorupa) 21:19. Jednak mimo porażki gracze KiM potrafili dotrzeć do finału. W podobny sposób rozpoczęli zmagania młodzi siatkarze Trefla Gdańsk (Ryszard Sałata/Olek Rybak), którzy przegrali rywalizację z Krótką Piłką (Kamil Dobosz/Łukasz Andruszkiewicz) 14:21. Przyjezdni rozkręcali się natomiast w kolejnych spotkaniach i po zwycięstwie nad Dzikimi Bykami (Kuba Król/Marcel Kańduła) 21:16 zameldowali się w półfinale imprezy.
Na tym etapie drużyna ROB BUD Bytów minimalnie poradziła sobie z Treflem 21:19. W drugim półfinale turnieju KiM ograło Krótką Piłkę 21:17. Pojedynek o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść goście z Gdańska, wygrywając 21:17. W wielkim finale swoje umiejętności pokazali gracze z Bytowa, ogrywając elbląską ekipę KiM 21:15, a po spotkaniu nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn.

Klasyfikacja turnieju:
1. ROB BUD Bytów (Marek Stolman/Krzysztof Leper)
2. KiM (Kamil Tomczak/Michał Skorupa)
3. Trefl Gdańsk (Ryszard Sałata/Olek Rybak)
4. Krótka Piłka (Kamil Dobosz/Łukasz Andruszkiewicz)
5. PWD Elbląg (Rafał Balewski/Marek Zwierz)
6. Dzikie Byki (Kuba Król/Marcel Kańduła)
7. Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop)
8. Najlepsza Drużyna w Turnieju (Wojtek Strzyżewski/Radek Wałęza)
9. Szałkar Team Elbląg (Marcin Karwacki/ Paweł Szałkowski)
10. Team P (Mateusz Peret/Grzegorz Peret)
11. Chill Out (Michał Stopel/Karol Brzostek)

Komunikat końcowy turnieju tutaj. Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie MOSiR.
Tekst i fot. MOSiR