Do startu, gotowi, start

bieg

bieg - bieg

Wirtualny Bieg Piekarczyka właśnie wystartował. I choć nie spotkamy się w tym roku na linii startu, nie usłyszymy: do startu, gotowi, start, to możemy przebiec piekarczykowe dystanse (5 i 10 km) i to w pamiątkowej koszulce. Mamy na to czas do niedzieli, 31 maja, do godz. 14.

W ostatnim dniu maja miał odbyć się największy coroczny bieg ulicami Elbląga – Bieg Piekarczyka. Niestety tegoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa została odwołana, ale nie oznacza to, że zapomnieliśmy o biegaczach. I to właśnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zorganizować Wirtualny Bieg Piekarczyka.

– Z powodu różnych obostrzeń i specjalnych zasad bezpieczeństwa nie możemy się wszyscy spotkać w jednym miejscu i w tradycyjny sposób uczestniczyć w Biegu Piekarczyka – mówi Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez w MOSiRze. – Ale nie poddajemy się całkowicie. Zapraszamy wszystkich biegaczy do pokonania piekarczykowych dystansów oraz przesłania nam zdjęć z udokumentowaniem swojego czasu, a także selfie z trasy.

W tym roku oprócz biegu na 10 km zaplanowany był również nowy dystans – 5 km i te dwa dystanse mają do wyboru biegacze. Trasa, jej trudność oraz czas pokonania zależą już tylko i wyłącznie od fantazji i pomysłowości uczestników. Należy jednak pamiętać, że na jej pokonanie mamy czas od 25 do 31 maja. Każdy uczestnik dokonuje pomiaru biegu dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja mobilna w telefonie lub zegarek sportowy.

– Aby wziąć udział w Wirtualnym Biegu Piekarczyka nie musimy wypełniać żadnych formalności, ani dokonywać zapisów – dodaje Krzysztof Fedak. – Wystarczą dobre chęci, podstawowy sprzęt sportowy i urządzenie na którym dokonamy pomiaru trasy i czasu jej pokonania. Choć i tak w naszej zabawie zamiast wyniku liczą się emocje i radość z uprawiania sportu.

Pamiętajmy przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa. Jeśli biegamy na terenie miasta, powinniśmy zachować dystans, a także zasłaniać usta i nos. Bardziej komfortowa sytuacja jest w przypadku uprawiania sportu w lesie – wówczas nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Zachęcamy do indywidualnego pokonania trasy, tak aby unikać zgromadzeń.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Na zdjęcia z wynikami oraz selfie z trasy czekamy do 31 maja do godz. 14. Prosimy o przesłanie ich na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z poniższą zgodą:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Pamiątką po tegorocznym Biegu Piekarczyka, oprócz zdjęć, może być koszulka techniczna. Do sprzedaży trafią zarówno T-shirty dla dorosłych w rozmiarach S, M, L, XL, XXL, jak i dla najmłodszych w rozmiarach: 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm. Aby je zamówić należy przesłać zgłoszenie zakupu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem rozmiaru oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do środy, 27 maja do godz. 23:59. Odbiór koszulek odbywać się będzie w ciągu kilku dni od momentu zakupu w sekretariacie MOSiR przy ul. Karowej 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Informacja o możliwości odbioru koszulki wysłana zostanie mailem zwrotnym. Opłaty należy dokonać na konto MOSiR: PKO BP SA 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603 z dopiskiem koszulka Bieg Piekarczyka oraz imię i nazwisko osoby kupującej. Cena koszulki (bez względu na rozmiar) wynosi 20 zł.

Partnerem Wirtualnego Biegu Piekarczyka jest Awangarda, centrum łazienkowe i hurtownia budowlana.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR