Zajęcia w wodzie, czyli Aqua Fitness

Zajęcia w wodzie, czyli Aqua Fitness

Zajęcia w wodzie, czyli Aqua Fitness - Zajęcia w wodzie, czyli Aqua Fitness
Ćwiczenia w wodzie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród elblążan. MOSiR organizuje takie zajęcia codziennie, a odbywają się one w obu elbląskich basenach. Z oferty tej można skorzystać zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych, więc każdy znajdzie dogodny dla siebie termin.

Zajęcia w wodzie, organizowane w ramach akcji Aktywuj się z MOSiR-em, to propozycja, która w zeszłym roku przyciągnęła dużo zainteresowanych taką formą ruchu. Zarówno z Aqua Fitnessu, jak i z aerobiku dla seniorów, korzystało każdorazowo wiele osób, dla których aktywne spędzanie czasu jest ważne.

AQUA FITNESS to forma treningu w wodzie, mająca na celu poszukiwanie dobrego samopoczucia, zarówno z punktu widzenia psychologicznego, jak i socjologicznego. To wspaniała forma treningu całego ciała, który zmierza do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości, gustu i oczekiwań uczestników. W każdej chwili można zacząć uczęszczać na zajęcia, ponieważ są one przygotowane pod kątem osób początkujących lub takich, które nie miały w ostatnim czasie styczności ze sportem, ale również dla osób stale aktywnych jako uzupełnienie treningów. Zajęcia odbywają się zarówno w Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej 68, jak i w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka przy ul. Moniuszki 25.

– Zajęcia w wodzie to świetny sposób na wprowadzenie ruchu w nasz codzienny grafik. Z Aqua Fitness można skorzystać codziennie, zarówno przed południem, jak i wieczorem – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka i Krytej Pływalni. – Szczególnie zapraszamy na zajęcia poranne. Grupy wówczas są mniej liczne, panuje bardziej kameralna atmosfera.
Poranne zajęcia na Krytej Pływalni odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 9.15, a wieczorne w poniedziałki, środy i piątki o godz. 20.00. Dodatkowo osoby, które wolą zajęcia weekendowe, mogą przyjść w każdą niedzielę o godz. 16.30. Pojedyncze wejście to koszt 20 zł, natomiast karnety można kupić w cenie 70 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 100 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

Zajęcia wprowadzone zostały również w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 20.00 oraz w soboty o godz. 9.00. Pojedyncze wejście to koszt 25 zł, natomiast karnety można kupić w cenie 90 zł za 4 wejścia w ciągu miesiąca lub 150 zł za 8 wejść w ciągu miesiąca.

Drugą propozycją zajęć w wodzie jest AEROBIK DLA SENIORÓW, który odbywa się w Krytej Pływalni w soboty o godz. 11.00 i o godz. 12.00. Są to zajęcia na pływalni, w ramach których wykonywany jest szereg ćwiczeń specjalnie przygotowanych dla tej grupy wiekowej. Zajęcia te łączą w sobie gimnastykę korekcyjną z aerobikiem oraz elementami pływania i skierowane są do osób powyżej 60 roku życia. Dodatkowo jest to świetna metoda na bezbolesne i skuteczne usprawnianie poszczególnych części ciała po różnego rodzaju kontuzjach czy operacjach. Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy odciążone. Z drugiej strony, opór, jaki stawia woda sprawia, że w każdy wykonywany ruch musimy wkładać więcej siły. Taka forma aktywności opóźnia procesy starzenia, pozwala odzyskać wigor i energię. Cena biletu wynosi 8 zł i obejmuje 30 minut zajęć oraz 30 minut pływania dowolnego.
Więcej informacji można uzyskać w kasie Krytej Pływalni lub telefonicznie, pod numerem 55 625 63 90, a także na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapraszamy również na inne zajęcia w ramach Aktywuj się z MOSiR-em: Joga, Gimnastyka dla seniorów, Fit Camp czy Zumba.

Tekst i fot. MOSiR