Siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR

Siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR

Siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR - Siatkarze zagrają o Puchar Dyrektora MOSiR

W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, na boisku przy Tawernie Tortuga w ramach Wakacji z MOSiR-em rozegrany zostanie drugi turniej siatkówki plażowej. Tym razem siatkarze powalczą o Puchar Dyrektora MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Tawerna Tortuga po raz kolejny są organizatorami turnieju siatkówki plażowej, którego głównym trofeum będzie Puchar Dyrektora MOSiR w Elblągu. Zawody rozegrane zostaną w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, na boisku Tawerny Tortuga.

- Turnieje siatkówki plażowej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Ta popularna dyscyplina sportu przyciąga coraz więcej zwolenników zdrowego i aktywnego trybu życia. Podobnie jest również w Elblągu, choć na nasze turnieje przyjeżdżają zawodnicy także z innych miast, m.in. z Gdańska.

W zawodach mogą uczestniczyć dwuosobowe zespoły składające się z zawodników którzy ukończyli minimum 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

- Turniej rozegrany zostanie systemem brazylijskim, a to oznacza, że dwie porażki eliminują zespół z dalszych rozgrywek – informuje Michał Libuda z Działu Organizacji Imprez w elbląskim MOSiRze. – Na turniej zgłosiło się już 12 drużyn, w związku z tym zapisy zostały zakończone.

Początek siatkarskich zmagań zaplanowano na godz. 9.00, natomiast odprawa techniczna z kapitanami odbędzie się na kwadrans przed zawodami.

Zapraszamy do kibicowania w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, przy Tawernie Tortuga.
Tekst i fot. MOSiR