Elblążanin wygrywa eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

strzelanie

strzelanie - strzelanie

Zawodnik WKS Flota Elbląg Mateusz Stalmirski wygrał eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym, które zakończyły się w Bydgoszczy. Medale w eliminacjach zdobyło także dwóch innych zawodników z Elbląga: Wiktoria Gabis i Maciej Pietrzak.

W dniach 24-25 czerwca odbyły się w Bydgoszczy eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym, z których wszyscy zawodnicy WKS Flota Elbląg wrócili z miejscami na podium.

Złoty medal w karabinie pneumatycznym wywalczył Mateusz Stalmirski (15 lat). Srebro w pistolecie pneumatycznym zdobył Maciej Pietrzak (14 l) a brąz w karabinie sportowym otrzymała Wiktoria Gabis (16 l).

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych strzelców - mówi Jerzy Domeracki, trener i prezes klubu WKS Flota Elbląg. – Sukcesy napawają entuzjazmem przed kolejnymi zawodami, do których właśnie się przygotowujemy. Będą to mistrzostwa międzywojewódzkie oraz mistrzostwa Polski. Obecnie pracujemy również z grupą jeszcze młodszych zawodników, którzy wykazują duże zaangażowanie w uprawianiu wyczynowego strzelectwa sportowego. Liczę na ich potencjał i wyniki w kolejnych sezonach - dodaje Domeracki.

Klub WKS Flota Elbląg zaprasza wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych na treningi, które odbywają się na strzelnicy przy ul. Junaków 2 w Elblągu. Szczegóły na stronie internetowej www.strzelwksel.pl.

WKS Flota Elbląg