CRW Dolinka otwarta od wtorku

basen

basen - basen

Zakończyły się prace w ramach przeglądu serwisowego w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, które były zaplanowane od 2 do 17 czerwca. Obiekt przy ul. Moniuszki będzie dostępny od wtorku, 18 czerwca od godz. 6.00.

– Prace remontowe i serwisowe skończyły się zgodnie z planem – informuje Adam Krause, kierownik CRW Dolinka. – Badania wody we wszystkich nieckach wyszły pozytywnie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie uruchomić basen.

Od poniedziałku, 17 czerwca nie będzie możliwości skorzystania z Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Powodem jest awaria urządzeń grzejących wodę w instalacji prysznicowej. Jest to instalacja, która nie wymagała modernizacji przy okazji remontu zakończonego w 2017 roku. Mimo, iż woda w basenach pozwala na korzystanie z obiektu, to woda w części natryskowej już nie, ponieważ wystąpiło pogorszenie parametrów mikrobiologicznych. Wykryto podwyższony wskaźnik dotyczący obecności bakterii o nazwie Legionella. Przeprowadzenie procedur naprawczych zajmie około 2 tygodni. Ze względu na to, że w lipcu i sierpniu zaplanowano przerwę w działaniu Krytej Pływalni ze względu na znikome zainteresowanie, obiekt zostanie ponownie otwarty po wakacjach. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z CRW Dolinka.

Tekst i fot. MOSiR