Runmageddon Gdynia 2019!

sportowcy

sportowcy - sportowcy

W sobotę i niedzielę 08-09.06.2019 w Gdyni odbyła się kolejna edycja biegu przeszkodowego pod nazwą Runamgeddon.
Wśród zawodników, których w tym roku stawiło się 3701 byli też elblążanie, a wśród nich dwie grupy przygotowywane przez trenera triathlonu Bogusława Tołwińskiego.

W biegu na 6km z 30-toma przeszkodami pod nazwą REKRUT wystartowało 11-ście osób z zespołu „Silni Mocą Elbląg”, a  w tym,  aż 7 debiutantów - wielki SZACUNEK za determinację, wolę walki i wspaniałą współpracę!

W biegu na 2km z 15-oma przeszkodami startowali juniorzy 12-15 lat, a wśród nich uczniowie Klasy Kalos Kagathos z SP16 będący jednocześnie zawodnikami sekcji Triathlonu MKS "TRUSO" Elbląg - łącznie 10 osób.

Połączenie wytrzymałości triathlonisty ze sprawnością zawodnika OCR wydaje się tworzyć idealny związek, który buduje silny i sprawny organizm, zaś wartości płynące z pracy zespołowej podczas pokonywania przeszkód dodają walorów bezpośredniego uspołecznienia, które w erze informatyzacji nabierają szczególnego znaczenia – informuje Bogusław Tołwiński.

Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom za wspólny wyjazd, wysiłek i doping na trasie, a przede wszystkim za rodzinnie i aktywnie spędzony wolny niedzielny czas...
...gdyż, każda dodatkowa chwila razem to SKARB!

Kolejna taka impreza już we wrześniu w Gdańsku. W zawiązku z tym w czasie wakacji zaproponuję spotkania treningowe dla dzieci i dorosłych tak, aby jesienią z Elbląga pojechała ponad 100-ka OCR-owców. Jednocześnie informuję, iż wraz z firmami Activity Park Trampolin oraz Health Revolution planujemy pod koniec sierpnia zorganizować pierwsze zawody OCR w Elblągu.

                                                                         

pozdrawiam Bogusław Tołwiński

Dodatkowe informacje o OCR
Bieg z przeszkodami (bieg survivalowy) – rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznym przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania. Długość tras oraz liczba i rodzaj przeszkód dostosowane są w taki sposób, aby umożliwić start zarówno początkującym, jak i osobom zaangażowanym w dużym stopniu w uprawianie sportu.

Pierwszy bieg z przeszkodami dla amatorów prawdopodobnie odbył się w 1987 roku w Anglii[1]. Pierwszym oficjalnym biegiem z przeszkodami na terenie Polski był Hunt Run. Odbył się on w 2012 roku pod nazwą Dirt Hunter i hasłem przewodnim: "Prawdopodobnie Najbardziej Ekstremalne 5 km w Twoim Życiu". Później swoją działalność rozpoczęły Survival Race oraz Runmagedon - oba biegi zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku.

Liczba zainteresowanych tą formą rozrywki z roku na rok jest coraz większa i osiąga kilka tysięcy uczestników na jednym wydarzeniu. Biegi z przeszkodami przyjmują już formę sportowego festiwalu z atrakcjami dla całej rodziny. Dodatkowo, z uwagi na brak standaryzacji przeszkód, organizatorzy prześcigają się w kreatywności i wymyślaniu nowych utrudnień. Jest to obecnie jedna z alternatyw dla tradycyjnych imprez biegowych.

sportowcy

sportowcy - sportowcy