Na rowerach dookoła Jeziora Druzno

rowerem

rowerem - rowerem

W najbliższą niedzielę, 12 maja, wyruszamy na kolejną Miejską Wycieczkę Rowerową organizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tym razem wybierzemy się w piękne okolice Jeziora Druzno.

Celem naszej majowej jazdy będzie Jezioro Druzno, które jest rezerwatem ornitologicznym wpisanym na listę konwencji ramsarskiej. Otaczający nas krajobraz oraz kakofonia dźwięków bytującego tam obecnie ptactwa będzie uprzyjemniała aktywną rekreację na świeżym powietrzu. Zachęcamy posiadaczy lornetek do zabrania sprzętu, który ułatwi podglądanie i rozpoznawanie poszczególnych gatunków ptaków.

- Specyfiką dróg przy Jeziorze Druzno jest fakt, że są one wyłożone płytami betonowymi. Jazda rowerami po takiej nawierzchni nie jest najwygodniejsza, ale poradzimy sobie z tym jadąc po nich spokojnie i nieśpiesznie – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć, obserwowanie ptaków. Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, nie przekraczające 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu!

Każdy z rowerzystów powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie polecamy założenie kasku. Zalecamy jazdę na rowerach wszystkich typów, za wyjątkiem konstrukcji szosowych. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, a udział jest bezpłatny.

Kontynuując zainicjowany w zeszłym roku konkurs dla najaktywniejszych uczestników MWR (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach) prosimy o zabranie swoich książeczek turystyki kolarskiej PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu 2019 roku – na podstawie pieczątek w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.

Miejska Wycieczka rowerowa wystartuje 12 maja (niedziela) o godz. 10 z placu Katedralnego. Trasa, którą pokonają rowerzyści będzie mierzyła około 51 km. Mapę można obejrzeć na stronie bikemap.net/en/r/4709755/. Ruszamy z Elbląga, następnie Raczki Elbląskie, potem Węgle Żukowo, Jurandowo, Krzewsk, Dzierzgonka, Stankowo, Węzina, Komorowo Żuławskie i powrót do Elbląga.

Do udziału w kolejnej Miejskiej Wycieczce Rowerowej zapraszają: MOSiR w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, Biuro Podróży Variustur, Urząd Gminy w Elblągu oraz Salon Rowerowy Wadecki.

Tekst i fot. MOSiR