Hanza Cup - kobiece święto piłki nożnej w Elblągu

hanza cup

hanza cup - hanza cup

Już w najbliższą niedzielę (13 stycznia) turniej piłki nożnej kobiet o puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Wśród uczestników nastąpiła jedna zmiana.

Futbol kobiecy z roku na roku cieszy się coraz większą popularnością. Trendy są takie, że kobieca piłka nożna zyskuje na popularności, zaś poziom sportowy zawodniczek wzrasta co przekłada się na lepsze wyniki Reprezentacji Polski. Potwierdzenie słów oglądaliśmy w październiku ubiegłego roku w meczu kadry rozgrywanego na Warmii i Mazurach w Ostródzie, gdzie Polki wygrały z Irlandią 4:0. W spotkaniu wystąpiły znane na całym świecie gwiazdy reprezentacji: Ewa Pajor - napastniczka Vfl Wolfsburg, a także Katarzyna Kiedrzynek - bramkarka reprezentująca francuskie PSG.

Elbląskim klubem piłki nożnej jest Hanza, która rozwija się systematycznie, mimo że posiada ledwie kilkunastomiesięczny staż. Potencjał jest jednak ogromny i kolejnym etapem rozwoju jest organizacja turnieju halowego.

- Kobieca piłka nożna w naszym mieście ma potencjał widoczny gołym okiem - podkreśla wiceprezes zarządu, Kamil Zdziech dodając - Widzimy to na treningach, na których dziewczyny wykazują się zaangażowaniem i pasją. Frekwencja jest coraz większa, dochodzą nowe zawodniczki i oczywiście wciąż zachęcamy i zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny do dołączenia.

Nadchodzący turniej “Hanza Cup” jest obsadzony drużynami znanymi na piłkarskiej mapie Polski. W Elblągu rywalizować będzie osiem drużyn. Nastąpiła jedna roszada wśród uczestników. W hali MOS nie obejrzymy GKS Żukowo, które zastąpi Dragon Bojano. Pod koniec ubiegłego roku drużyna z Kaszub wygrała Mikołajkowy turniej w Malborku, co może sugerować, że przyjadą do Elbląga w wysokiej formie.

- Turniej halowy to element przygotowania do sezonu ligowego, który jest priorytetem. Zbliżające się zawody traktujemy jako sprawdzian formy na tle wymagających przeciwniczek, nie narzucając na siebie presji zwycięstw, bardziej chcemy przećwiczyć elementy, nad którymi pracujemy. - dodał trener Hanzy, Grzegorz Szucki.

- Chcemy podziękować za pomoc w organizacji Prezydentowi Elbląga, Departamentowi Edukacji i Sportu w Elblągu, Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Nożnej, wszystkim osobom zaangażowanym oraz sponsorom i darczyńcom - zakończył Kamil Zdziech.

Turniej w niedzielę, 13 stycznia, w hali MOS przy ul. Kościuszki. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy zagrają: GOSRiT Luzino, MOSiR Kętrzyn, GKS Wikielec, Potok Pszczółki, Lew Lębork i Dragon Bojano.

Program:
09:30 – 9:45 przyjazd drużyn na miejsce rozgrywek,
09:45 – 9:55 odprawa kierowników zespołów,
10:00 – 13:00 rozgrywanie meczów grupowych według harmonogramu,
13:10 – 13:25 pokazowy występ taneczny „ Energy Dance Pasłęk”,
13:30 – 15:45 rozgrywanie ćwierćfinału, półfinału, finału,
16:00 - uroczyste zakończenie turnieju