Baltic Cup za dwa tygodnie

baltic cup

baltic cup - baltic cup

W dniach 12-14 października do Elbląga przyjadą tancerze z kilkunastu krajów świata i z różnych stron Polski, aby rywalizować ze sobą na parkiecie podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.  Widzowie będą mogli zobaczyć zmagania zarówno najmłodszych tancerzy, jak i tych starszych, tańczących na światowym poziomie, zarówno w tańcach latynoamerykańskich, jak i standardowych.

W Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” uczestniczą tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery – zobaczyć można zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których udział w turnieju tej rangi jest dużym wyzwaniem, jak i tych bardziej doświadczonych i najlepszych na świecie. Tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” towarzyszą Otwarte Mistrzostwa Polski, turniej dla dzieci DSE Children European Grand Prix i Mistrzostwa Świata Seniorów w Tańcach Latynoamerykańskich.

- Po raz trzeci organizujemy Otwarte Mistrzostwa Polski – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Taka możliwość wynika z tego, że jakość naszego Festiwalu, jego poziom i znakomity panel sędziowski, są bardzo dobrze oceniane. Przyznaję, że jest to wyzwanie absorbujące niemałe środki finansowe, ale też stanowi wartościowy wyróżnik i promuje nas wśród zagranicznych tancerzy, ponieważ jest to jeden z najważniejszych turniejów w kraju, w którym startować mogą pary zagraniczne. Dotychczas odbywał się w Olsztynie.

W ramach MFT „Baltic Cup” odbędą się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin. Co istotne, tej rangi turnieje, czyli World Open w obu stylach: latynoamerykańskim i standardowym, mogą odbyć się w danym kraju tylko dwa. Jeszcze przez tydzień, do 7 października włącznie lub wyczerpania ilości promocyjnych, bilety kosztują 25 złotych od osoby. Promocja dotyczy tylko biletów kupowanych w kasie na miejscu.

Bilety można także zarezerwować i kupić on-line na stronie www. Dostępne będą także podczas trwania Festiwalu w kasie hali przy al. Grunwaldzkiej.

Organizatorem MFT „Baltic Cup” jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, współorganizatorami - Światowa Federacja Tańca Sportowego, Federacja Tańca Sportowego i Stowarzyszenie „Jantar”. Patronat Honorowy nad BALTIC CUP objęli Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Festiwal realizowany będzie ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląga oraz ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. MFT "Baltic Cup" dofinansowany został także w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.