Emocji nie brakuje w siatkarskiej lidze MOSiR

liga

liga - liga

Piątą kolejkę mają za sobą zespoły rywalizujące w siatkarskich rozgrywkach Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Liderem nadal pozostaje zespół KAM, który po raz kolejny wygrał bez straty punktów.

Przysłowiową wisienką na torcie minionej kolejki był mecz Dream Team z ekipą Major i Przyjaciele. Z góry skazany na porażkę zespół „przyjaciół oficera” po dwóch wyraźnie przegranych partiach mocno postawił się w secie trzecim. Beniaminek, który powoli wyrasta na czarnego konia tegorocznych rozgrywek, w ostatniej partii musiał jednak uznać wyższość rywali. Zawodnicy zespołu Major i Przyjaciele po zaciętej walce wygrali 28:26 inkasując tym samym jeden punkt. Natomiast na konto Dream Team dopisane zostały dwa punkty. Mecz pomiędzy obiema ekipami był ozdobą Awangarda Volley Ligi, a obie drużyny zasługują na wielkie słowa uznania.

Natomiast, od sporej niespodzianki zaczął się mecz zespołu okupującego dolne miejsca w tabeli z drużyną, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze przysłowiowej goryczki porażki. Mowa tu oczywiście o pojedynku w którym Adehadowo Team zmierzyło się z Merkurym. Po wygraniu pierwszego seta przez zespół o galaktycznej nazwie, w drugiej musieli uznać wyższość przeciwnika. Rywale, adekwatnie do nazwy, poddenerwowani początkiem meczu w kolejnych partiach nie dali żadnych szans przeciwnikowi i ostatecznie zwyciężyli 2:1.

W pozostałych meczach piątej kolejki obyło się bez niespodzianek, a punkty zdobywali faworyci aspirujący do zdobycia najwyższych laurów w obecnych rozgrywkach Awangarda Volley Ligi. Jak będzie dalej, zobaczymy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na mecze siatkarskiej ligi MOSiR, które rozgrywane są w każdy wtorek i środę od godz. 20.15 do hali Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie w każdej kolejce Awangarda Volley Ligi z grona zwycięskich drużyn wybierany jest najlepszy zawodnik do którego trafi podwójne zaproszenie na mecz Trefla Gdańsk rozgrywany w ERGO Arenie. W 5. kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Przemysław Bakun z zespołu Dream Team. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga. Sponsorem Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej jest salon łazienkowy i hurtownia budowlana Awangarda.

Wyniki 5. kolejki:

Merkury Elbląg - Adehadowo Team 1:2 (25:23, 16:25, 19:25)
Sisley Volley Team - ZNP Elbląg 0:3 ( 17:25, 18:25, 22:25)
ROAM - LOGBARTRANS 0:3 (13:25, 14:25, 19:25)
KOLEX Hale Stalowe - KAM 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)
Dream Team - Major i Przyjaciele 2:1 (25:12, 25:15, 26:28)
Pauza: Virtus.pro
----------------------    
Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna Trefl Gdańsk. Drużyna trenera Andrei Anastasiego ma już za sobą jedenaście spotkań w PlusLidze. Dwa ostanie wyjazdowe pojedynki gdańszczanie rozstrzygnęli na własną korzyść. Najpierw pokonali 3:0 Społem Kielce, a następnie ograli 3:2 Cuprum Libin. Po jedenastu kolejkach Trefl Gdańsk awansował w tabeli na trzecie miejsce, mając na swoim koncie 20 punktów. Kolejne ligowe spotkanie zespół z Trójmiasta rozegra we własnej hali. W ERGO Arenie Trefl zobaczymy w sobotę, 2 grudnia, w meczu z BBTS Bielsko-Biała. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.

Tekst i fot. MOSiR