Elbląg będzie szkolił wojewódzko

konferencja

konferencja - konferencja

W Elblągu powstanie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej, zdecydował o tym wczoraj Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Informację przekazali dziś podczas konferencji prasowej ks. Paweł Guminiak prezes klubu ZKS Olimpia Elbląg oraz Witold Wróblewski prezydent Elbląga. Nasze miasto będzie jedynym takim ośrodkiem w województwie.

- To właśnie w Elblągu powstanie Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Młodzieży. Cieszymy się z tego powodu, ponieważ będziemy mogli szkolić młodzież i zapraszać najzdolniejszych zawodników naszego regionu. To również renoma dla naszego miasta, które będzie miało ośrodek wojewódzki. W rywalizacji pokonaliśmy inne miasta, Olsztyn, Ełk i Iławę. Mamy dobre obiekty treningowe przy ulicy Moniuszki i Skrzydlatej, a funkcjonowanie Ośrodka umożliwi nam starania o środki zewnętrzne - mówił ks. Paweł Guminiak prezes Olimpii

- To dobra wiadomość dla kibiców, fanów piłki nożnej w Elblągu. O Ośrodek Szkolenia zabiegało kilka miast, wygrał Elbląg. Wspierałem te starania przekazując Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Piłki Nożnej swoją rekomendację - mówił prezydent Wróblewski - Dziękuję prezesowi Warmińsko-Mazurskiego Związku za wskazanie nas jako gospodarza Ośrodka, jest to dla nas wyróżnienie i zachęta do dalszej wytężonej pracy - dodał prezydent

konferencja

konferencja - konferencja