Elbląscy weterani znów w czołówce na Mistrzostwach Polski!

medale

medale - medale

Jak co roku, w pierwszy weekend maja, na przepięknym stadionie leśnym w Sopocie odbyły się, już XIV Mistrzostwa Polski w Rzutach Lekkoatletycznych.

Zawody przeznaczone dla osób już dojrzałych w wieku od 35 lat, w tym roku, w różnych kategoriach wiekowych przyciągnęły około 100 sportowców z całej Polski, od Szczecina przez Warszawę po Katowice. Wśród nich byli również wielokrotni medaliści mistrzostw Europy i świata. Dwudniowe Mistrzostwa, odbyły się przy słonecznej pogodzie i pomimo niskiej temperatury,  w znakomitej sportowej atmosferze. Rywalizacja w dziewięciu konkurencjach była bardzo zacięta, a w każdej grupie walczyło przynajmniej kilku sportowców. Znakomite wyniki z kilkoma rekordami Polski były okrasą całej imprezy.

W tak doborowej obsadzie startowało czworo przedstawicieli naszego miasta zdobywając kilkanaście medali.

Kobiety reprezentowała pani Teresa Sambor oraz Elżbieta Sambor. Nasze panie, należąc do grona najlepszych zawodniczek zawodów zdobyły, w swoich kategoriach wiekowych, wiele medali z najcenniejszego kruszcu.

Wśród mężczyzn, nasze miasto reprezentował Waldemar Darmetko oraz Mirosław Puta, który jak co roku startując we wszystkich konkurencjach został najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw Polski zdobywając 4 złote i 4 srebrne medale.

Miejmy nadzieję, iż sukcesy elbląskich weteranów, nie tylko w lekkiej atletyce zachęcą mieszkańców naszego miasta do aktywności fizycznej bez względu ilość lat.          

Najbliższym, ważnym wydarzeniem związanym z lekkoatletycznym sportem weterańskim będzie  rozegrany 20 maja 2017r VI Masters Meeting w Tczewie, 17 czerwca 2017r odbędą się w Toruniu 25 Mistrzostwa Polski w Wielobojach Rzutowych, a już 01-02 lipca 2017 zapraszamy do Krakowa na 27 Mistrzostwa Polski Weteranów.

Minimalny wiek pozwalający na udział w tego typu zawodach to ukończone, w dniu zawodów, 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn. Górna granica wieku jest oczywiście nieograniczona. Pozostaje więc jeszcze sporo czasu na przygotowania, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy pasjonatów lekkiej atletyki do reprezentowania Elbląga w tej coraz popularniejszej formie sprawdzenia swoich umiejętności.


Janusz Mazuś