PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre - PELA ruszyła na dobre
Rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Siedemnaście zespołów rywalizuje o miano najlepszej amatorskiej drużyny Elbląga. Nowego mistrza poznamy na początku czerwca.

Po zimowej przerwie ponownie na boiska wybiegli miłośnicy piłki nożnej. Siedemnaście ekip przystąpiło do rundy wiosennej Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD. Pierwsze trzy kolejki, które już za nami, pokazały, że faworyci do mistrzowskiego tytułu zimą nie próżnowali i szlifowali formę przed rundą rewanżową. A to zapowiada bardzo ciekawą wiosnę w rozgrywkach PELA.

Od mocnego uderzenia rundę rewanżową rozpoczęli obrońcy mistrzowskiego tytułu. Metrotest w trzech pierwszych meczach nie tylko zanotował komplet punktów, ale dodatkowo wbił rywalom aż 33 bramki. Do lidera rozgrywek należy także najnowszy rekord PELA. Metrotest w 20 kolejce rozgromił Blues ENERGO ZET aż 23:1, i jak dotychczas jest to najwyższa wygrana w historii rozgrywek organizowanych przez MOSiR. Najskuteczniejszym piłkarzem tego meczu został Radosław Prusak, który bramkarz Blues pokonał aż 14 razy. W dwóch poprzednich meczach Metrotest także nie miał problemów ze zdobyciem kompletu punktów, choć wygrane nie były już tak okazałe. Najpierw obrońcy tytułu pokonali KAM Kuchnie 4:2, a następnie ograli JZK Wiarus 6:3.

Cały czas liderowi po piętach depczą piłkarze AGD JAREX Legioniści. Wicelider także rozpoczął rundę rewanżową od trzech zwycięstw, ale zadanie miał zdecydowanie trudniejsze. W 20 kolejce Legioniści zmierzyli się z PUB Sąsiedzi, czyli drużyną która w tym sezonie także aspiruje do podium. Pierwsza połowa wspomnianego pojedynku była bardzo wyrównana, choć dwukrotnie bliżsi zdobycia gola byli Legioniści. Co nie udało się przed przerwą, zrealizowane zostało w drugiej połowie. Już na początku wynik meczu otworzył Paweł Kacała, a chwile później Legioniści prowadzili 2:0 po golu Roberta Grzelaka. Wynik meczu na 3:0 ustalił Kamil Czernik. Natomiast na inaugurację wiosny Legioniści ograli NieDzielnych Graczy 8:1, natomiast w 19. kolejce zdobyli punkty po zaciętym meczu z Kamel team, wygranym 2:1.

Cały czas w walce o mistrzostwo pozostaje zespół AS-TRANS, który podobnie jak dwie poprzednie ekipy wiosnę rozpoczął od trzech wygranych. Na inaugurację pokonał ECM El-Hurt 7:3, następnie po zaciętym i wyrównanym meczu wyszarpał punkty ekipie PBG Jankowiak, wygrywając 5:4, a w ostatniej kolejce rozgromił AKS Stokrotki aż 9:1. Mimo porażki w ostatniej kolejce w walce o podium dalej liczą się piłkarze zespołu PUB Sąsiedzi, którzy do trzeciego miejsca w tabeli tracą zaledwie cztery punkty. Obok wspomnianej już porażki z AGD JAREX Legioniści, PUB Sąsiedzi wiosną zanotował także dwie wygrane. W pierwszej kolejce pokonał Kamel Team 5:1, a w kolejnym meczu okazał się lepszy od ECM El-Hurt, zwyciężając 2:1.

W klasyfikacji strzelców wiosenne kolejki spowodowały zmiany. Na pierwsze miejsce awansował Radosław Prusak z zespołu Metrotest, który ma już na swoim koncie 54 bramki. Drugi w tej klasyfikacji Tomasz Nowicki z zespołu AS-TRANS strzelił do tej pory 46 goli, natomiast na trzecim miejscu znajduje się Arkadiusz Jasiński (AGD JAREX Legioniści) z 26 bramkami.

Wyniki 18. kolejki:
AFK - Blues ENERGO ZET 15:0 (6:0)
PUB Sąsiedzi - Kamel Team 5:1 (2:1)
PBG Jankowiak - U-99 1:5 (1:2)
Metrotest - KAM Kuchnie 4:2 (2:0)
EL Skład - JZK Wiarus 4:3 (3:1)
ECM EL-Hurt - AS-TRANS 3:7 (1:4)
NieDzielni Gracze - AGD JAREX Legioniści 1:8 (0:3)
AKS Stokrotki - FC Zajazd 3:1 (0:1)
Pauza: Białe Orły

Wyniki 19. kolejki:
Białe Orły - AFK 3:4 (0:3)
U-99 - AKS Stokrotki 0:3 (0:2)
KAM Kuchnie - NieDzielni Gracze 4:1 (2:0)
Blues ENERGO ZET - EL Skład 0:5 (0:3)
AS-TRANS - PBG Jankowiak 5:4 (3:1)
JZK Wiarus - Metrotest 3:6 (0:4)
AGD JAREX Legioniści - Kamel Team 2:1 (0:1)
ECM El-Hurt - PUB Sąsiedzi 1:2 (0:1)
Pauza: FC Zajazd

Wyniki 20. kolejki:
PUB Sąsiedzi - AGD JAREX Legioniści 0:3 (0:0)
Kamel Team - KAM Kuchnie 4:4 (3:2)
EL Skład - Białe Orły 1:0 (1:0)
AFK - FC Zajazd 1:2 (1:1)
NieDzielni Gracze - JZK Wiarus 0:7 (0:3)
Metrotest - Blues ENERGO ZET 23:1 (10:0)
PBG Jankowiak - ECM El-Hurt 2:6 (1:3)
AKS Storkotki - AS-TRANS 1:9 (1:3)
Pauza: U-99

Mecze Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów Hydrobud rozgrywane są w poniedziałki i środy na Orliku SP 6 przy al. Piłsudskiego oraz we wtorki i piątki na Orliku SP 4 przy ul. Mickiewicza od godz. 17:30. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.

PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre - PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre - PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre

PELA ruszyła na dobre - PELA ruszyła na dobre

Tekst i fot. MOSiR